Samodzielne powadzenie księgowości, prostsze niż myślisz

Prowadzenie księgowości. Lepiej robić to samodzielnie, czy może powierzyć to zadanie firmie zewnętrznej. Czy początkująca osoba musi udać się na kurs księgowości, by potrafić samemu się rozliczać a co więcej robić to jak należy?

W obecnych czasach część osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą oraz mające niewielkie firmy zatrudniające do kilku osób, wybiera działalność biur rachunkowych oferujące komfort a także oszczędność czasu przy rozliczeniach. Doświadczone osoby posiadają ukończone specjalne kursy księgowe (zobacz księgowość dla programistów) i mogą pomóc w każdej sprawie formalnej, począwszy od prowadzenia podatku VAT, skończywszy na bilansie całorocznym.

księgowość internetowa

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Powierzenie spraw finansowo-księgowych czy pracowniczych podmiotowi zewnętrznemu, uwalnia właścicieli od wielu obowiązków, pozwalając skupić się na realizacji podstawowych celów przedsiębiorstwa. Ma to szczególne znaczenie gdy mowa o mniejszych firmach, a których właściciel poświęca się jej bez reszty, narzekając na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania obowiązków. Współpraca z wykwalifikowaną osobą pozwala całkowicie skoncentrować się na rozwijaniu przedsiębiorstwa.Drugim rozwiązaniem jest prowadzenie samodzielnej księgowości. Czy niezbędne są trenerom (zobacz inne wątki tutaj) księgowości? W zasadzie nie jest to konieczne zwłaszcza gdy w rachunkowości będziemy wykorzystywać dodatkowo program do faktur online umożliwiający bezproblemowe prowadzenie rozliczeń. W bieżącym okresie co piąta działalność gospodarcza używa specjalnych programów w internecie.

Księgowość online to dogodne i nowoczesne rozwiązanie pozwalające na dostęp do systemu z każdego miejsca na świecie i o każdej porze 24h/dobę. Księgowość internetowa daje bezpieczeństwo gdyż dostęp do danych ma tylko przedsiębiorca. Bez wątpienia prowadzenie księgowości drogą internetową, ma sporo zalet. W zestawieniu z popularną metodą księgowania, zyskujemy szybkie wyniki naszych działań, ponieważ musimy jedynie wprowadzić dane. Ponadto, oprócz czasu oszczędzamy również pieniądze, gdyż cena wyznaczona za korzystanie z serwisu internetowego jest o wiele mniejsza niż kwota, którą przedsiębiorca musiałby ponieść w przypadku zatrudnienia dodatkowego pracownika lub księgowej.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *