Działanie sprężyn progresywnych

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Kierowcom nie trzeba wyjaśniać, jak ważne jest zawieszenie w aucie. Konstruktorzy i sami właściciele chcą ulepszyć auta, poprawiając wygodę w czasie jazdy. Sprężyny mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa pasażerów i spokój kierowcy. Czy dobrym pomysłem są sprężyny progresywne?

Sprężyny progresywne działają zupełnie w inny sposób niż zwykłe.

Kliknij ten link, by przekonać się, co inny serwis udostępnił (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_stalowe_techkar,2,3618) na opisywany wątek. To z pewnością także Cię zainteresuje.

Są bardziej elastyczne i skutecznie przystosowują charakter reakcji do sytuacji. Komfort jazdy zmniejsza się, jeśli sprężyny są gęsto rozmieszczone i w dodatku krótkie, a tego typu rozwiązanie ma prawie każdy samochodów. Nowe sprężyny mają inną konstrukcje: są nierówne, zwężają się ku końcowi, odstępy między zwojami też są zróżnicowane. W ten sposób nawet przy nietypowym zawieszeniu zwiększa się komfort podróżowania.

Czy warto wybierać progresywne sprężyny?Niektórzy mówię, że ten model sprężyn jest zbyt zaskakujący i raczej nie wierzą w ich działanie. Producenci jeszcze nie instalują takiego zastosowania w samochodach, z tego powodu sprężyny progresywne można kupić wyłącznie jako części zamienne. Kłopotem bywa to, że pojazdy są mniej stabilne na zakrętach. Prawdą jest, że, ich zachowanie jest zmienne w zależności od danego momentu. Pojazd inaczej reaguje na skręcanie w lewo, w inny sposób reaguje hamując. Trzeba się oswoić ich działania i spróbować kontrolować samochód.

Autor: Opel

InstalacjaJeszcze jedną rozbieżnością pomiędzy sprężynami progresywnymi a tradycyjnymi jest podział na górę i dół. Należy zainstalować je w warsztacie, bo nie warto testować własnych odpowiednią wiedzę. Specjalista musi zainstalować sprężyny w odpowiedni sposób, by mogły działać zgodnie z przeznaczeniem.

Inne zasady są podobne, jak przy montażu sprężyn tradycyjnych: zakłada się je parami, na jednej osi właściwe części.

Sprawdzanie sprężynOd razu można przypomnieć, że cykliczne kontrolowanie zawieszenia i wymiana sprężyn są obowiązkowe. Dobrze zrobić profesjonalny przegląd tuż przed zimą, żeby uniknąć pechowych sytuacji. Sprężyny korodują w trudnych sytuacjach na drodze, a sól, którą posypywane są jezdnie głównie im ma zły wpływ. podział (polecana kancelaria adwokacka przy podziale majątku- zobacz ofertę)

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *