Z pewnością warto wspierać lokalne działania, przynosi to bowiem korzyści dla każdego z nas

Jak to dobrze, że mamy coraz większą świadomość, iż korzystnie kupować coś swojego, ze swojego regionu niż decydować się na jakieś produkty nie wiadomo skąd. Nie zawsze tak było, lecz dzisiaj widać trend, jaki już jest bardzo mocny i zdaje się coraz bardziej ugruntowany. Wspieramy swoją małą ojczyznę i wiemy, że zakupy lokalne wpływają na jej powodzenie.

zakupy

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com

Teoretycznie wiemy, że kupując lokalne produkty wspieramy lokalne firmy, jakie oferują zatrudnienie oraz płacą podatki na przykład w Ostrowie lub Wałbrzychu, a nie w stolicy. Zakupując coś swojskiego uruchamiamy też pozytywny łańcuch następnych zakupów: jeśli na przykład miejscowy piekarz sprzeda swój chleb, to część zarobku wyda u lokalnego rzeźnika, kafelkarza czy stolarza. Jeżeli ci będą mieć coraz większą ilość pracy, to zatrudnią ludzi nie z odległego zakątka Polski, ale ”swoich”. A ci część wypłaty wydają przecież u siebie, przykładowo kupując bułki od piekarza z początku naszej historii. Przedmioty, które warto nabyć: Kompresor olejowy Maktek SKY.

W krajach Europy Zachodniej takiego lokalnego patriotyzmu uczy się już w szkołach, a kolejno promuje się go w wielukampaniach społecznych. Z biegiem czasu to konsekwentnie umacniane przekonanie zakorzenione silnie w świadomości konsumentów. Proszę spróbować namówić Francuza, by nabył pomidory lub mięso spoza swojego regionu, albo żeby planowanie jakiejś inwestycji nie rozpoczynał od przeglądu lokalnych ofert. Przyszła chyba pora, żebyśmy i my rozpoczęli uczyć się, iż wsparcie miejscowego biznesu jest w interesie wszystkich mieszkańców, gdyż służy poprawie jakości życia całej lokalnej społeczności. czytaj więcej: przejdź tutaj

Dzisiaj kupowanie regionalnego produktu to już nie jedynie wsparcie dla portfela sąsiedniego przedsiębiorcy, ale pewnego rodzaju wzorzec postępowania społecznego, taka moda, trend, jaki dotarł do nas z krajów zachodnich. Coraz częściej obserwować można tego typu zachowania świadomych i wymagających klientów. Oczywiście warto kupować lokalne produkty. Mają wysoką jakość, unikalną markę, a także są w bezpośrednim zasięgu naszego klienta. Produkt sąsiadującej firmy, to zawsze gwarancja rzetelności, jaką w każdym momencie możemy zweryfikować, ocenić oraz polecić znajomym. To umacnia jeszcze bardziej wspólnotę, bo nie dość, iż czujemy się powiązani z regionem historycznie oraz kulturowo, to jeszcze jesteśmy w stanie być dumni z naszej oferty.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *