Czy edukacja przemija po studiach? Nie! Ulokuj kapitał w kursy.

Tak naprawdę, odkąd wyjdziemy z brzucha matki przemierzamy różne ścieżki naszego życia mając na celu zdobycie wymarzonej pracy. Szkoła kształci nas bardziej mniej, niż więcej.

Szkoły wyższe pomagają nam osiągnąć wiedzę akademicką dotyczącą przyszłej profesji, z kolei z praktyką nie ma to wiele wspólnego. Toteż, co zrobić, aby być ekspertem?Decydując się na rozmowę rekrutacyjną nie mamy innego wyjścia jak zderzyć się z wieloma pytaniami ,które mają związek z naszą wcześniejszą karierą, sposobem bycia i potencjalną pracą. „Świeży” absolwent na ogół nie ma o wielu rzeczach odpowiedniej wiedzy i przedstawia werbującym właściwie okalające sedno kwestii odpowiedzi. Na szczęście jest znakomity przepis na zaradzenie naszej nieznajomości wiedzy – kurs.

Sala szkoleniowa

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Kurs – ale jaki?Wszystko zależy od naszych predyspozycji. Ktoś przygotowuje się z finansów, inni z komunikacji interpersonalnej, a jeszcze inni zaabsorbowani są kursami z dziedziny przemysłowej. Ze względu na szybko rozwijającą się technologię wzrasta zainteresowanie wytwarzaniem coraz nowszych towarów, a tym samym zakres firm produkcyjnych powiększa się. Wobec tego stworzone zostały kursy omawiające tematy popularnych sposobów zarządzania wytwarzaniem. Są to: szkolenia TPM i six sigma, a gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło „lean manufacturing szkolenie” wyświetli się ich cała masa. Co to są za trenerom (zobacz www)?

Szkolenie TPM ma na celu przedstawienie zbioru sprawdzonych technik i rozwiązań ukierunkowanych na wzrost sprawności maszyn i urządzeń używanych podczas produkcji produktów. Natomiast, six sigma jest to metoda, która bazuje na pozyskiwaniu danych, mając na celu otrzymanie niemalże idealnej jakości.

Jest oryginalna strona www (http://pomocpsychologa.pl/terapia-grupowa-dda/), na której znajdziesz fascynujące informacje, które należy sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Jej szczególną zaletą jest to, że rozpoznaje nieprawidłowości jeszcze przed ich wystąpieniem. Na deser lean manufacturing. Jest to system zarządzania wytwarzaniem, którego zadaniem, zgodnie z japońską ideą, jest zmniejszenie marnotrawstwa oraz eliminacja niepotrzebnych procesów oraz procedur podczas trwania wytwarzania. Istotnym szczegółem są niewielkie koszty wytwarzania przy stosowaniu relatywnie niskiej ilości surowców.
Szkolenia są dość zajmujące i w większości przysposabiające do pracy w przedsiębiorstwie. Toteż, warto spróbować doszkolić się jeszcze, kiedy studia mamy już za sobą. Autor

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *