Tektura falista, jakie funkcje pełni

Opakowania tekturowe mają wiele zastosowań. Jedne, tak jak opakowania artykułów kosmetycznych, muszą zwracać uwagę potencjalnych kupców, ”namawiać” do kupna. Inne, muszą spełniać jedną, najważniejszą rolę: ochronną.

zobacz www

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Wtedy nie tyle liczy się ich wygląd, co ochrona towaru.Na skutek tego, że tektura z jednej strony jest bardzo trwała, z drugiej wygodna w użytkowaniu, znakomicie nadaje się do przechowywania drobnych produktów. Przedsiębiorstwa produkcyjne, przemysł spożywczy, firmy farmaceutyczne i kosmetyczne to główni odbiorcy firm zajmujących się wytwarzaniem opakowań tekturowych.

Dobrą stroną opakowań tekturowych jest sztywność ścianek, kształt gwarantujący precyzyjne wykorzystanie miejsc magazynowych oraz możliwość pakowania mechanicznego. Jest to również produkt, który „oddycha”. Opakowania tekturowe (link do strony www) posiadają także szerokie opcje zadruku, przez co dany towar może wyróżniać się na półkach sklepowych. Cechą dodatnią tektury jest też jej niewysoka cena, nie zaskakuje więc, że cieszy się tak dużym powodzeniem. Tektura to materiał opakowaniowy przyszłości – lekka, mocna i trwała. Co więcej, w przeciwieństwie do innych materiałów jest całkowicie odnawialna. Budowlańcy z reguły znajdują zastosowanie tektury w szeroko pojętych pracach budowlanych i malarskich. Tektura falista to bardzo dobry materiał chroniący przed zniszczeniami np. mebli. Dzięki swoim właściwościom amortyzującym zabezpiecza zapakowane produkty przed otarciem czy zniszczeniem, np. podczas przewożenia mebli.

Tektura jest na tyle interesująca, że możemy z jej pomocą zrealizować różne ciekawe pomysły. Popularnością zaczynają cieszyć się designerskie meble i zabawki stworzone z tego ekologicznego materiału. Proste, kreatywne, zachwycą małych odkrywców. Nie ma obaw, że maluch zadrapie się o krawędzie papierowego zamku, a samo tworzywo nie jest w jakikolwiek sposób groźne dla jego zdrowia. Podsumowując, łatwo zauważyć, że tektura falista z racji swego szerokiego zastosowania jest materiałem opakowaniowym któremu nie grozi zapomnienie.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *