Czym cechuje się kontrakt menedżerski?

Wielu ludzi – szczególnie znajdujących się przed możliwością zatrudnienia w takiej formie – zastanawia się, co to jest kontrakt menedżerski. To rzecz jasna bardzo specyficzny sposób przyjmowania na stanowisko pracownicze, głównie z tego powodu, że jest nieunormowany przez prawo.

Rozpocznijmy od podstaw. Sam kontrakt definiowany jest jako rodzaj umowy, podpisywanej pomiędzy dwiema stronami. Osoba, do której należy konkretna działalność gospodarcza decyduje się na zatrudnienie i płacenie pensji zainteresowanemu, jaki tą funkcję planuje przyjąć. Oświadczenie woli 2 stron musi być zgodne, by umowa mogła zostać zawarta oraz spełniana. Zatrudniony powinien uświadamiać sobie, iż za wszelkie popełniane przez niego błędy związane z kierowaniem określonym zakładem czy przedsiębiorstwem będzie musiał wziąć pełną odpowiedzialność. Może nawet odpowiadać całym swoim majątkiem, biorąc na siebie taką funkcję. Każdy kontrakt powinna posiadać określone punkty, które należy rzetelnie prześledzić i odnieść się do tych, co do których mamy jakieś wątpliwe kwestie. Na pierwszym miejscu stoją jak najbardziej funkcje przyszłego menedżera, który musi wiedzieć, co będzie zaliczać się do jego zadań oraz z czego będzie rozliczany. Istotne są też uprawnienia oraz wspomniany wcześniej zakres odpowiedzialności. Tutaj należy ustalić, w jakiej formie zatrudniony będzie odpowiadać za czyny, których popełniać nie powinien. Poza tym warto jest mieć na uwadze świadczenia dodatkowe, które będą mu przysługiwać po zawarciu umowy i klauzule dotyczące poufności. Aktualnie domaga się ich większość firm funkcjonujących na rynku, zwłaszcza na tym poziomie zatrudnienia, toteż nie bądźmy zaskoczeni. Na koniec należy jeszcze dopowiedzieć o zakazie konkurencji, a więc prowadzenia działalności, która byłaby konkurencyjna wobec człowieka, który nas zatrudnia. To kompletnie niedopuszczalne, zatem zawsze przestrzegajmy tego przepisu, jeżeli możemy otrzymać kontrakt (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-oswiadczenie-o-przepracowanych-godzinach-zleceniobiorcy-wzor) menedżerski. Szczegółowe informacje na .

Teraz już się orientujesz, z czym wiąże się przyjęcie kontraktu menedżerskiego. Przeanalizuj starannie warunki umowy, zanim zdecydujesz się ją podpisać, by potem nie żałować swoich wyborów, tylko cieszyć się nowymi wyzwaniami oraz obowiązkami, które czekają w nowej firmie. prawo (zobacz zalecamy tą stronę)

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *