Użyteczny materiał opisujący ważkie zagadnienia – certyfikat ISO 9001, certyfikat ohsas 18001 i deklaracja zgodności CE

W tym artykule zajmiemy się trzema ciekawymi, na pozór nieco skomplikowanymi, ale także ogromnie ważnymi rzeczami. Powiemy sobie o tym co oznacza pojęcie certyfikat ISO 9001, czym jest certyfikat ohsas 18001 i także omówimy sobie kwestię deklaracji zgodności CE.
Z początku wyjaśnijmy sobie pierwszą kwestię. Certyfikat ISO 9001 to jeden z systemów rozporządzania jakością, a wyraźniej mówiąc jest to norma międzynarodowa, jaka definiuje wymagania które koniecznie powinien spełniać system zarządzania jakością.

szkolenie do certyfikacji

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Norma ta może być jak najbardziej używana przez każde organizacje, instytucje i tak dalej, bez względu na ich rodzaj, obszar działania albo także wielkość. Nade wszystko norma ta mieści spełnianie i zrozumienie potrzeb oraz wymagań Klientów. Norma ta jest oczywiście wyraźnie zaprezentowana i wyjaśniona, dzisiaj zdołamy w niej wyróżnić osiem zasad, które są ukierunkowane na Interesanta. Ciekawie na temat w serwisie .

deklaracja zgodności ce:

CertyfikatCertyfikat (poznaj więcej) ohsas 18001 (czytaj dalej) to również norma dotycząca zarządzania jakością, a konkretniej jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Zawiera ona zespół bardzo istotnych wymagań, które musi spełniać dana jednostka dla pozyskania certyfikatu zgodności. Norma ta została niezwykle rozlegle opisana, naturalnie jednak obejmuje nadzwyczaj ważne i istotne kwestie, takie jak przykładowo polityka bezpieczeństwa i higieny pracy, zarządzania ryzykiem zawodowym, wymagania prawne albo też badanie secret client wypadków przy pracy.

Deklaracja zgodności CE to pewien dokument wystawiany przez producenta danego produktu lub wyrobu, jaki jest zapewnieniem, że owy wyrób jest zgodny z wymaganiami dyrektyw Unii Europejskiej. Niewątpliwie nie raz spotykałeś się z tym oznakowaniem na wielu różnych produktach – tak właściwie znaczek ten musi być obecny na każdej rzeczy, która jest produkowana i rozprowadzana w Europie. Jeśli jakiś produkt nie posiada deklaracji zgodności CE to znaczy, iż nie został przyjęty do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *