Jaki rodzaj przygotowania do matury jest korzystniejsze: indywidualne czy zbiorowe?

Matura dla każdego ucznia jest wyjątkowym sprawdzianem. Bez wątpienia egzamin maturalny jest pierwszym wydarzeniem w życiu młodego człowieka, które może zaważyć na jego przyszłości. Wobec tego egzamin ten jest powodem wielu emocji. Odpowiedzialni rodzice posyłają swoje dzieci na kursy maturalne, ponieważ chcą im zapewnić świetlaną przyszłość.

Nauka, edukacja

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorstw proponuje kursy przygotowujące do tego istotnego egzaminu. Wystarczy wpisać w Google frazę: „kursy matura”, aby się przekonać, że konkurencja jest ogromna. W ofercie są zarówno menedżerom (zobacz poprzednia strona) indywidualne, jak i grupowe. Które wybrać?Kursy grupowe są o tyle dobre, że pozwalają na interakcję między użytkownikami. Szczególnie ma to znaczenie przy przyswajaniu języka obcego. Wówczas wzajemne rozmowy z innymi kursantami są pomocne w edukacji. Kursant nabiera pewności siebie, ponieważ inni uczestnicy również są na podobnym poziomie. Również popełniają błędy, mają kłopoty z wymową danych słów obcego pochodzenia. Dzięki temu człowiek nabiera pewności siebie i chętniej się angażuje aktywnie w pracę na zajęciach. Równocześnie zyskuje wielu partnerów do konwersacji w obcych językach. Kwestia ceny jest tu również dość istotna, ponieważ jest niższa niż korepetycji indywidualnych. Dzięki temu, że zbiera się spora grupa kursantów, lektor czy wykładowca może zaproponować bardzo niskie stawki. I takie zajęcia nadal będą dla niego rentowne. Ale nauka w grupach niesie również pewne minusy.

Otóż nie zawsze warto jest pracować w grupie. Rzeczywiście można zaoszczędzić pieniądze, lecz niekiedy bardzie opłaca się wydać większe stawki i zyskać pewność, że fachowo i stosunkowo szybko nauczy się innego języka. To fakt, że najważniejsi wykładowcy i lektorzy się cenią, ale mądrość jest w współczesnych czasach na wagę złota. Rzetelnie zdana matura otwiera praktycznie drzwi wielu uczelni, a tym samym daje szansę zrobienia kariery czy rozwijania swoich talentów i zainteresowań. Nic nie zastąpi w edukacji osobnego spotkania z nauczycielem, ponieważ to daje gwarancję rzetelnego opanowania danej dziedziny ludzkiej wiedzy czy języka. Jeśli pedagog skupia się wyłącznie na jednej osobie, to jego wyniki pracy są okazałe i efekt jest przesądzony.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *