Mądrość ludzka jest niezwykła. Całe szczęście, iż można korzystać z jej dobrodziejstw

Nasza mądrość jest nieograniczona, jej najistotniejsze dzieła można poznać w licznych zakątkach naszego świata. Najczęściej odnajdziemy je w księgarniach i bibliotekach na całym świecie, ale również w architekturze, jaka ukrywa w sobie coś więcej niż tylko materiał, dane budowle zostały postawione. Stoi za tym człowiek, twórca, geniusz, identycznie jak w przypadku książki. Sama się nie napisała, ktoś musiał znaleźć inspirację, żeby przedstawić nam wiedzę, z której dzisiaj korzystamy. Dzięki temu zachowane zostało dziedzictwo naszej kultury, a to sprawia, że jesteśmy bardziej wartościowymi ludźmi.

kolekcja książek

Autor: Jack at Wikipedia
Źródło: http://www.flickr.com
Widać naszą wartość wszędzie, z tego też powodu, że możemy używać naszej kultury. Co by było, gdyby nie było takich możliwości? Przypuszczalnie, byśmy byli na innym etapie rozwoju, gdyż idee i odkrycia, które poznajemy od razu po narodzinach, byłyby nieznane dla nas. Dopiero ktoś musiałby znaleźć ten sposób, jednak za naszego życia pewnie byłoby to zbyt nowatorskie. To tylko pokazuje, jak ważne jest dziedzictwo kultury dla nas samych. Można poczytać: literatura informatyka.

Bo rodzimy się jako „tabula rasa”, lecz to nie jest do końca prawda. Oczywiście, my, jako odmienny byt możemy być tak zdefiniowani, ale już jako całość (wraz z naszą kulturą, ze społeczeństwem), zaczynamy coś. Ma to swoje cienie i blaski. Dobre, bo od razu jesteśmy akceptowani, przynależymy do pewnej grupy, więc łatwiej nam jest, mamy pomoc, wsparcie, wiemy, jak działać w naszej rzeczywistości. Rodzi to też jednak inne, złe wydarzenia. Jeśli ktoś się rodzi na terenie konfliktu i przypadkiem trafia w ręce wroga może nawet stracić życie.

Taki człowiek bowiem nie jest traktowany, jako „tabula rasa”, ale jako wróg, jako członek obozu wroga. Jak więc widać, istnienie w danej kulturze, w danym społeczeństwie to wielkie zalety, ogromna radość, że posiada się swój dom, swoją należność. Z drugiej zaś strony może to rodzić poważne kłopoty, z którymi niełatwo dać sobie radę. To raczej bolączka bardzo powszechna w niektórych regionach świata.

Zainteresował Cię opisywany artykuł? Jeśli tak, to szybko przeczytaj poza tym szczegóły pod adresem (http://zawodtyper.pl/bonus-bez-depozytu/), odnajdziesz tam inne informacje.

Miejmy nadzieję, że przyjdzie kiedyś taki czas, że każdy z ludzi będzie mógł poczuć się swobodnie tym, kim jest, w jakiej kulturze wyrasta i jakie ma przekonania. Istotne, aby wciąż powiększać swoją wiedzę, także kulturową oraz językową. To – podręczniki do nauki języków obcych – przyda się na dobry początek.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *