Jak można obniżyć koszty składowania towarów

Skład – miejsce bez którego żadne przedsiębiorstwo produkcyjne lub sklep nie mogą funkcjonować. Jest on istotnym elementem krwiobiegu firmy. Jego sprawność działania decyduje częstokroć o tym jak szybki jest proces wytwórczości.

Dzisiaj to oprogramowanie decyduje często w jaki sposób działa magazyn. Odeszły w zapomnienie czasy gdy magazynierem był zwykle pracownik tuż przed emeryturą, z długopisem w ręku oraz dużym doświadczeniem. Obecnie jest to pracownik z laptopem, którego wiedza daleko wybiega poza magazyn (zobacz rfid inwentaryzacja) Program wspierający działanie magazynu poza generowaniem protokołów magazynowych musi posiadać możność swobodnego wymieniania danych z pozostałymi oprogramowaniami finansowymi stosowanymi w firmie (na przykład z programem generującym faktury online.
Skład nie jest jedynym wydziałem ważnym w firmie. Kolejnym są kadry płace, chyba najważniejszy wydział z punktu widzenia pracownika, gdyż obsługują one najistotniejsze dla pracowników sprawy. Kadry płace to także jeden z bardziej wieloaspektowych sekcji firmy.

płacenie podatków

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Powód tegoż jest względnie prosty. Prawo pracy (zobacz adwokat prawo pracy) to gąszcz częstokroć niezwykle szczegółowych dokumentów, rozporządzeń, zarządzeń które się zmieniają w dość szybkim tempie. Bez pracy tego wydziału zatrudniony nie dostałby wynagrodzenia a jego pracodawca miałby kłopot z naliczeniem dla przykładu należnego urlopu, nie wspominając już o sankcjach finansowych za niedopełnienie zadań ciążących na pracodawcy, takich jak rozliczanie czasu pracy.

Bez względu na to o jakim wydziale naszej firmy mówimy obecność komputerów stała się nieodzowna. O znaczeniu dobrego oprogramowania mówią trudności jakie od czasu do czasu w swym funkcjonowaniu miewają biura państwowe z obsługiwaniem petentów, bo dostawca oprogramowania niewłaściwie obliczył przepustowość sieci albo zamawiający jakiegoś czynnika nie przewidział i system padł. Taki stan nie tylko daje powód do publicystycznych dywagacji ale również wywołuje spore nerwy u petentów (że o takich drobnostkach jak kłopoty okresowe z bankomatami nie będę wspominać). Możemy przypuszczać że rola informatyki w przyszłości będzie wzrastać. Już obecnie nie można się obyć w firmie bez sprzętu komputerowego a proces ten będzie ulegał wzmożeniu.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *