W jaki sposób najekonomiczniej rozwikłać problem wolnych przelotów?

Transport drogowy jest kosztowny, zakup i bieżąca obsługa samochodów dużo kosztuje, olej napędowy również do najtańszych nie należy, a w czasie jazdy na prowadzących czeka niemało ponadprogramowych opłat. Jeżeli się to wszystko zsumuje, to może się okazać, że trzeba się czasami sporo natrudzić, aby na tego typu biznesie nie stracić. Największym kłopotem spedytorów są kursy bez żadnego ładunku. Zakupione towary trzeba dostarczyć do celu, który czasami może się znajdować na przeciwległym końcu kontynentu, i do przejechania jest kilka tysięcy mil.

załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Za przewiezienie ładunku klient płaci umówioną stawkę, która czasami jednak nie pokrywa wydatków na powrót pojazdu do swojej bazy, i jeżeli kierowca nie ma zagwarantowanego frachtu do dostarczenia w drodze powrotnej, to do takich zleceń być może będzie trzeba dopłacić.

Z tego też powodu chyba każdej firmie transportowej powinno zależeć na tym, żeby pojazd jak najmniej jeździł pusty, ponieważ wówczas nie będzie on przynosił on żadnego zysku, a co więcej, do takich przebiegów zwyczajnie się jeszcze dokłada.

Niezwykle przydatne w rozwiązywaniu kłopotów z wolnymi kursami samochodów są przeróżne internetowe giełdy transportowe.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj dalej biodegradowalny długopis o tym, co bardzo Cię interesuje.

Tego typu giełdy są z reguły serwisami międzynarodowymi, do których dostępność mogą mieć firmy z większości państw. Dzięki temu możliwość wyszukania zleceń jest dużo większe, niż gdyby działały tylko na rynku lokalnym. Koncepcja tego typu serwisów jest niezwykle prosta.

W jednej kategorii ogłoszenia dają kierowcy, którzy będą wracać daną trasą i będą mogli w drodze powrotnej coś przewieźć, a druga kategoria to firmy posiadające wolne frachty i poszukujące kogoś, kto ich produkty przewiezie do docelowego miejsca. Przeważnie oferty dotyczą jednorazowych przejazdów, lecz czasami trafiają się również propozycje które dotyczą dłuższej kooperacji.

Zainteresowały Cię myśli opracowane w tym wpisie? Odczuwasz jednakże braki? Więc zapraszamy do następnej witryny – naciśnij tu solidne części zamienne i wejdź tam.

Bardzo dużym plusem tego typu portali jest sprawność wyszukiwania zleceń, kontakt między zainteresowanymi stronami jest niezwykle szybki i przedsiębiorstwo, które przykładowo ma wolny ładunek do przewiezienia na drugi koniec Europy w szybki sposób może znaleźć wolny pojazdy, który za sensowną opłatą go dostarczy.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *