Ciągła rewizja i staranie się o europejskie zaświadczenia to zabiegi, które pomogą zdobyć oraz utrzymać zaufanie konsumentów

Bezpieczeństwo pracowników staje się obecnie dla pracodawców sprawą prawie wagi państwowej. I to nie tylko ze czynników czysto formalnych. Jeśli wykwalifikowany podwładny będzie miał w zakładzie pracy zagrażający życiu wypadek, to może doznać uszczerbku nawet poziom produkcji w fabryce, a także jej reputacja. Stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, oznacza nie tylko wystrzeganie się sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Aby być pewnym, że fabryka spełnia normy bezpieczeństwa, trzeba uzyskać odpowiedź twierdzącą na pytanie: czy wykorzystywane w zakładzie maszyny mają właściwe certyfikaty?

egzamin na otrzymanie certyfikatu

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ta odpowiedź będzie pozytywna, to nie ma powodów do zmartwienia, ale w przeciwnym razie warto bliżej zapoznać się z zagadnieniem: certyfikacja (sprawdź serwis) maszyn. Z kolei producenci rożnego rodzaju urządzeń, aby zwielokrotnić sprzedaż, muszą dbać o jakość swoich sprzętów. Wykorzystane surowce, supernowoczesna taśma produkcyjna czy wykwalifikowana załoga to zaledwie połowa sukcesu. Dopiero przeprowadzona certyfikacja maszyn pozwoli stuprocentowo usatysfakcjonować nabywców. Może nie wszyscy z nich nawet zdają sobie sprawę, że takie certyfikaty w ogóle istnieją. Warto zatem zainwestować również w rzetelne i fachowe przygotowanie swojej oferty.

certyfikacja maszyn:

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Aby konkretne przedsiębiorstwo, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, mogło funkcjonować na najwyższym poziomie, musi spełniać wyznaczone normy. Certyfikaty iso są jednymi z nich. Można przykładowo ulepszyć i chronić obieg kluczowych danych w firmie, a w tym przypadku certyfikacja iso 27001 będzie najwłaściwszym rozwiązaniem. Z pozoru może się zdawać, że informacja nie jest tak ważna jak technologia czy dobrze przygotowany i sumienny podwładny. Jednak rzeczywistość pokazuje coś diametralnie innego – poufne informacje przedsiębiorstwa bywają niezwykle cenne i nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Oprócz unowocześnienia wewnętrznych norm (np. instrukcji kancelaryjnej) warto więc przemyśleć zagadnienie, a jest nim, powtórzmy, certyfikacja – czytaj resztę pod adresem – iso 27001, na temat której więcej na stronie .

Następnym etapem w rozwoju jest kontrola jakości wyrobów. I w tym przypadku zdefiniowana została norma, której szanowanie podniesie zaufanie tak nabywców, jak i pracowników. Certyfikacja iso 9001 (poznaj szczegóły), bo o niej tutaj mowa, pozwala kontrolować proces produkcji tak, aby towary były przyjazne indywidualnym odbiorcom i pracownikom przedsiębiorstw, np. budowlanych. Ogromny napis certyfikacja iso 9001 wyeksponowany na stoisku firmowym w czasie targów budowlanych z pewnością przykuje uwagę wszystkich zainteresowanych tematyką remontów i będzie świetną formą promocji.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *