Jak najlepiej otworzyć firmę za granicą.

Z powodu nadmiernych finansowych obciążeń wiele osób z naszego kraju poważnie myśli o otworzeniu firmy w innym kraju. Ponieważ od 2004 roku Polska należy do Unii Europejskiej, to nie powinno być żadnego prawnego przeciwwskazania, żeby nie zrobić tego. Do najbardziej popularnych miejsc na założenie firmy poza granicami naszego kraju zaliczane są Niemcy, które są także naszym bezpośrednim sąsiadem.

Jednak jak każda tego typu decyzja, również ta niesie za sobą określone konsekwencje. Otwierając swój biznes w obcym kraju trzeba się liczyć z całkowicie innymi zasadami, jeśli chodzi o prowadzenie działalności, a także dobrym poznaniem obcych przepisów fiskalnych i prawnych.

Sądzisz, że wspomniane informacje są absorbujące? Doskonale, więc na pewno szczegóły tu reprezentacja w sprawach prawnych wrocław zamieszczone także Cię zaciekawią.

Na otwarcie firmy w Niemczech przeważnie zaczynają się decydować osoby, które tam już od dłuższego czasu mają pracę, i po prostu w pewnym momencie zdecydowały się one na zaczęcie pracy na własny rachunek. Takie osoby mają dużo łatwiej, gdyż przeważnie znają język, umieją się odnaleźć w lokalnych realiach i zwyczajach, a także często mają już pewną grupę swoich odbiorców, z jakimi mogliby rozpocząć współpracę.

niemcy

Autor: Jose Monsalve 2
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o sprawy formalne, to prawo w Niemczech jest znacznie bardziej przyjazne dla początkujących biznesmenów od naszego. Co prawda pewne rzeczy, takie jak wysłanie wniosków, otrzymanie numeru NIP lub otwarcie firmowego konta trzeba przejść tak samo jak u nas, ale reszta mocno się różni. Po pierwsze w Niemczech nie istnieje ZUS, więc wszystkim przedsiębiorcom pozostaje całkiem spora suma na koncie każdego roku. Kwota wolna od podatków jest 10 razy większa, dużo bardziej przyjazne są również progi podatkowe. Wszystko to sprawia, że ktoś ruszający ze swoją firmą może się skupić na znajdowaniu klientów i zleceń, a nie opłacaniu od pierwszego dnia danin.

Naturalnie, że w internecie znajdziesz dające do myślenia treści.Na omawiany temat także przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do treści (http://kancelaria-adwokat.biz/porady-prawne/)!

A że Niemcy należą także do Unii Europejskiej, to nie ma żadnych problemów żeby swoje usługi oferować także dla kontrahentów z innych krajów. Niekiedy chcąc nawiązać współpracę handlową czy usługową z nimi potrzebny będzie wyciąg z rejestru na lecz w zasadzie jest to zwykła formalność i będzie z tym żadnych problemów.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *