Wiedza to potęgi klucz – stara zasada, która ciągle działa. Dzięki wiedzy lepiej sobie radzimy w życiu

Są tacy ludzie, którzy są głodni wiedzy, mogli by ją jeść o każdej porze. Wiedza przecież ogromnie wzbogaca, kreuje w naszej głowie nowe pomysły, koncepcje, otwiera nasze umysły, na to, co istotne. Gdy mamy w sobie empatię, zdobytą z pomocą wiedzy, to łatwiej nam odnaleźć najlepsze wyjście z wielu sytuacji. Są ludzie, którzy mówią, że nie opłaca się uczyć czy poszerzać horyzontów, bo to „mąci w głowie”. To nieprawda.

w bibliotece

Autor: Kelvin
Źródło: http://www.flickr.com
Są też osoby twierdzące, że osoby przyswajające nowe wiadomości mają kłopoty natury emocjonalnej. To jasne, przecież w każdej grupie ludzi, u różnych ludzi, z różnych państw takie sytuacje dzieją się. I u ludzi nad przeciętnie inteligentnych i nieco bardziej ograniczonych. Być może objawia się to inaczej, to też przecież zależy od charakteru, wychowania, środowiska i wielu, wielu innych czynników, więc nie ma sensu roztrząsać tego tematu.

Takie zresztą tłumaczenie jest bezsensowne, gdyż książki czyta się, ponieważ się je lubi (interesujące propozycje: bardzo polecam zajrzeć tutaj). Podobnie, gdy wychodzimy do kina czy do teatru to dlatego, że pragniemy obejrzeć coś ciekawego, coś co wzbogaci nasza wiedzę. Są to więc bardzo ważne kwestie dla rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Kto myśli inaczej, nie warto z nim na ten temat rozmawiać. To tak jakby chcieć przekonać człowieka na „tak”, chociaż on od zawsze nastawiony był na „nie”. Tak długo to robił, aż jego nazwisko zmieniło się na „nie”. To luźna metafora, ale tylko pokazująca dokąd wiedzie nas płytka wiara we własne, bardzo trwale ugruntowane przesądy i opinie. Nie jest to zbytnio obiektywne ani racjonalne, lecz mówione na prawo i lewo.

Jednak dla ludzi, którzy pragną przyswajać nową wiedzę tacy ludzie też są ciekawym materiałem do analizy, jak na przykład – . Zamiast krytykować ich warto im się przyjrzeć, dlaczego są tacy, co stoi za ich postępowaniem i tak dalej. Czasami takiej wiedzy nie zdobędziemy w księgarni, tylko obserwacja tutaj ma pewnąsensowną rolę.

Zaabsorbował Cię taki post i musisz odnaleźć pokrewne materiały? Kliknij więc ten link i zobacz więcej porad w treści (www.lemans.pl/cennik/)!

Tak więc pozyskiwanie wiedzy to nie tylko książki, ale także obserwacja, żywe poznawanie, ogarnianie życia zawsze i wszędzie, ze wszystkimi wadami zaletami.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *