Najwspanialszy audiobook w Polsce.

Są takie audiobooki, które powinno się wysłuchać. Są tacy twórcy, jakich produkty doskonale się do tego nadają. Pewnym z taowych jest Andrzej Sapkowski i jego „Boży Bojownicy„. Premiera owego słuchowiska odbyła się 8 października 2012 roku i stanowi na chwilę obecną superprodukcję kolejnej części Trylogii Husyckiej, jak potocznie zwie się trzy utwory fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.

audiobooki

Autor: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com

Najgenialniejszy oraz jedyny taki audiobook w całej Europie, gdyż został stworzony jako spektakl, pełen pięknych dźwięków, które ujmą wszystkich. Uczestniczy w nim ponad 190 aktorów, natomiast same nagrania trwały siedem miesięcy. Produkcja końcowej wersji trwała pięć miesięcy. Słuchowisko zebrało tylko czołówkę polskich artystów, na przykład Lesława Zurka, Henryka Talara, Magdalenę Różczkę, Kazimierza Kaczora, Jacka Lenartowicza.

O samym słuchowisku da się powiedzieć, iż tłem do wydarzeń w nim ujętych są wojny husyckie. Bohaterem jest Reinmar z Bielawy, a samo udźwiękowione wydanie Bożych Bojowników stanowi kontynuację „Narrenturm” z roku 2009. Są to audiobooki, które określane zostały spektaklami muzyki jak również wyobraźni. Ich reżyserem został Janusz Kukuła, autor dużej ilości realizacji w Teatrze Narodowym a także paru niezwykle ciekawych bestsellerów. Muzykę skomponował Adam Skorupa, często honorowany nagrodami muzyk. Natomiast koszty produkcji w sumie, to są takie, jak wkład za jakiś odcinek popularnego serialu.

audiobooki

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Samo słuchowisko trwa dobę. Osoby, jakie go zakupiły chwaliły za oryginalność, wyjątkowość. Oprócz tego trzeba napomknąć o tym, iż cenne jest wszelkich sum. Wiele osób określa go także jak majstersztyk. Recenzenci mówią także, iż jest to najlepszy audiobook, który kiedykolwiek słyszeli. Nie bez znaczenia w tym jest to, że to jedyne takie przedsięwzięcie na świecie, w którym uczestniczy tyle artystów. Niewątpliwie dorasta temu tylko BBC, lecz ich artykuły są znacznie krótsze. Osoby, które uwielbiają audiobooki z pewnością muszą wysłuchać tego dzieła. Nie zawiodą się, to na pewno.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *