Przyszłość losów czytania i kupna książek w małych księgarniach i dużych sieciówkach i przez Internet.

Do tego czasu wiele razy przeprowadzano eksperymenty oddziaływania piśmiennictwa na dobry smak.

domowa biblioteczka

Autor: Marco
Źródło: http://www.flickr.com
Nikt nie zaprzecza, że piśmiennictwo rzutuje na widzenie otaczającego świata przez jednostkę. Poczucie piękna rozwija się od wieku dziecięcego. Bliskość małego człowieka z publikacją ma wielką wagę na ustosunkowanie się do wierszy do powieści generalnie do twórczości literackiej, ale również na dojrzałość.

Należy wszczepić małemu człowiekowi upodobanie do oddawania się lekturze. Może to być złożone, ponieważ rozwijają się w okresie kina. Pomimo tego to dzieci za niedługo będą ustalać o intensywności rozpowszechniania książek i o istnieniu sklepów z literaturą. Pełnoletni są świadomi, że książka ma pewne znaczenie, natomiast młode pokolenie funkcjonuje w innej cywilizacji. A wystarczy dziecku dać naprawdę interesującą książkę (np.: w tym linku).

Czytanie czasopism podwyższy się jeżeli młodzież zauważy, że oddawanie się literaturze i nabywanie w domach książki jest fajowe, że tam może być coś niezwykłego tym może być kontakt z żywym człowiekiem i wiele innych kwestii, które szanują. Wiele pożytku przynosi literatura naukowa, a przykładowe możesz zobaczyć tu – encyklopedie i leksykony.

Wszystkie domy książki czy to niewielkie czy te duże powinny umieć zmobilizować do kupowania i czytania książek. Jest wiele projektów na podźwignięcie życia drobnych księgarzy i tym samym reklamę czytelnictwa. Wystarczy dobry zamiar i jeśli jest dość dobry to chwyci.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *