Biuro i firma

Wszyscy ludzie, którzy mają firmy doskonale zdają sobie sprawę, że niezmiernie ważne jest miejsce pracy. Dlatego biuro i firma to jedno. Dlatego jeśli nie zajmujemy się sprzedażą wysyłkową, to zdecydowanie powinniśmy zadbać o wystrój firmowego biura. Klienci zazwyczaj zwracają uwagę na wszystko, jeśli będzie brudna podłoga i sekretarka będzie wyglądała jak po trzy dniowej imprezie z mega kacem, to najprawdopodobniej na 99,9% klient nigdy więcej nie skorzysta z usług naszej firmy.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc zadbajmy o to, żeby klient (sprawdź tutaj) czuł się komfortowo po wejściu do biura naszej firmy. Istotne jest też, to by pracownicy, mieli wszystkie niezbędne rzeczy na wyciągnięcie ręki. Nieważne, jaką firmą jesteśmy, pracownicy oczekują pewnych standardów. Stanowiska pracy powinny być wyposażone. Jeśli np. mamy firmę wysyłkową powinniśmy mieć odpowiednią ilość opakowań do wysyłki, nie powinno brakować folii, nożyczek, długopisów, tuszu w drukarce. Wszystko musi być właściwie rozplanowane (to ci może pomóc: ).

Siedziba spółek

Stworzenie dobrze zaaranżowanej przestrzeni biurowej w dzisiejszych czasach nie wydaje się niczym trudnym. Jednak tak naprawdę jest to duże wyzwanie. Jeśli wynajęliśmy całe piętro w biurowcu dla naszej działalności, to nie jest to zbyt trudne do ogarnięcia. Jednak, jeśli wynajęliśmy jedno ogromne pomieszczenie to możemy mieć mały (zobacz kalkulator zarobków netto brutto) kłopot. W takim wypadku dobrze jest wydzielić kilka stref, by biuro i firma nie stało się bałaganem nie do przejścia a stało się sensowną całością. Powinniśmy wyznaczyć część do przyjmowania klientów, zorganizować przestrzeń na biurko szefa oraz część gdzie wszyscy pracują. Przestrzeń gdzie wszyscy działają powinniśmy oddzielić ścianką, podobnie jak miejsce na gabinet szefa. Jeżeli przestrzeń nie jest bardzo duża i nie jest to biznes związany jedynie z dzwonieniem do klienta, to powinniśmy postawić na jeden wielki stół, gdzie będą pracować wszyscy.

Trzeba w takiej przestrzeni zadbać o to, by niezbędny asortyment był pod ręką (taki jak tutaj: ). Warto, kiedy przenosimy naszą firmę do nowego lokalu wziąć pod uwagę zaproszenie osoby znającej się na aranżacji wnętrz, która wesprze nas byśmy w odpowiedni sposób ogarnąć przestrzeń naszego nowego lokalu. Dobrze zainwestować w profesjonalną aranżację, żeby mieć biuro, które przyciągnie do naszej firmy ludzi.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *