Jak fundusze inwestycyjne są opłacalne?

Fundusze inwestycyjne wydają się współcześnie coraz chętniej wybieraną w Polsce metodą oszczędzania. Powinniśmy przekonać się zatem, jak inwestować w fundusze inwestycyjne, aby przyniosły nam one jak najbardziej opłacalne profity.

Fundusze są jednym z najkorzystniejszych sposobów na pomnażanie zgromadzonych pieniędzy. Jednocześnie w dowolnej chwili można wypłacić środki, które są wpłacone na fundusz. Dopóki ich nie wybierzemy wynajęci przez fundusz eksperci będą robili wszystko, żeby wpłacona kwota pieniędzy powiększała się.

Zaintrygował Cię taki tekst? To super, ale kliknij ten link, ponieważ dodatkowo mamy również inny podobny artykuł, który warto zobaczyć ponadto (http://www.witnatura.pl/pl/).

Jak się okazuje, kwota jaką można zdobyć jest o wiele wyższa niż w sytuacji standardowych lokat bankowych. Jest to jeden z najważniejszych powodów, dla których o wiele więcej osób wybiera właśnie tego rodzaju inwestycje. Jeśli więc zastanawiasz się, jak inwestować zgromadzone środki, być może jest to jedno z bardzo korzystnych dla ciebie rozwiązań.

Kredyty i fundusze na działalność gospodarczą

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

Okazuje się, iż za sprawą funduszy inwestycyjnych możemy zyskać zdecydowanie więcej niż w banku.

Czy ten komentarz z strony zachęcił Cię do pozostawienia swej opinii? Bardzo nam przyjemnie. Więc nie zwlekaj i napisz coś!

Wpłacając środki na konto bankowe trzeba godzić się z niezbędnymi odsetkami. Z reguły nie są one wysokie, jednakże bank także w żaden sposób nie inwestuje twoich oszczędności, chociaż nieustannie zarządza twoimi środkami. Nieco inaczej jest w przypadku lokat, które jednak wiążą się z określonym zyskiem. Jednakże, jak to wynika z obliczeń fachowców, nadal jest to mniej korzystne niż inwestowanie w fundusze.
Wiele osób uważa, iż aby inwestować w fundusze trzeba mieć bardzo dużo funduszy. Jak się jednak okazuje, nie jest to wcale prawda. Fundusze idealnie nadają się do efektywnego oszczędzania, zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na jednorazowe odłożenie np. dwóch tysięcy złotych. Na funduszu możemy odkładać nawet sto złotych co miesiąc.
Autor

Bank w takiej sytuacji zazwyczaj zaoferuje nam jedynie nisko oprocentowaną lokatę, z której niewiele skorzystamy. Dużo osób jednak boi się, że fundusze inwestycyjne nie są bezpieczne dla zgromadzonych oszczędności. Należy jednak pamiętać, że działanie funduszy jest ściśle kontrolowane przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Powinniśmy jednak pamiętać również, że fundusze nie zapewniają osiągnięcia określonego zysku, deklarują jedynie, iż dołożą wszelakich starań, by klienci nie stracili środków.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *