W każdej dziedzinie niezwykle konieczne i niezbędne są odpowiednie regulacje. Bez nich ciężko zapanować nad rzeczywistością

Jak ważne są regulacje w dziedzinie różnych robót, różnych projektów i inicjatyw, wie każdy, kto musiał podpisać niezbędne do tego umowy. Być może i jest to męcząca „papierologia”, lecz jednakże niezwykle potrzebna, żeby wszystkie plany zostały zrealizowane, jak należy. Na specjalną uwagę zasługują takie umowy, które wiążą się z wielkimi inicjatywami, jak na przykład umowa o roboty budowlane, gdzie wszystko musi się zgadzać. W tym samym jednak sensie jesteśmy w stanie powiedzieć o wszystkim, co ma znaczenie dla przyszłych losów, co ustala pewien porządek.

obudowa

Autor: MULTI
Źródło: MULTI
Bez tych regulacji niezwykle ciężko jest zorganizować jakiś plan, pewną inwestycję, w jakiej wszystko będzie miało swoje miejsce – pod tym linkiem szczegóły. Zresztą, chociaż wydaje się to dla nas zupełnie normalne, to być może warto sobie wyobrazić świat, w jakim nie ma tego rodzaju umów, regulacji i postanowień. Ciężko by wtedy o właściwy porządek, a jak wiadome w większości dziedzin jest on niezbędny, żeby mogły się odbywać przeróżne projekty. Nie istniałyby jasno określone ramy postępowania i działania w różnych okolicznościach.
Jesteśmy w stanie przyznać, iż przez to nasze życie byłoby utrudnione. Skoro obecnie można narzekać, mówić jak to jest źle, gdyż przepisy nas blokują, to co by się działo, jak gdyby w ogóle nie istniały? Taki świat skazany byłby na rozpad, bo w miejsce porządku i regulacji zakradłby się chaos niemożliwy do opanowania. Nikt by chyba tego nie chciał, ponieważ od urodzenia realizujemy się w pewnym porządku, który trzeba przestrzegać. Raz wychodzi nam to lepiej, raz gorzej, najważniejsze jednakże, że każdego z nas on dotyczy.

remont

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

Co interesujące jednak w tym wszystkim, idealna sytuacja to tego typu, w której prawo – www – jest jak najbardziej przyjazne dla każdego z nas – . Czyli prawo musi obowiązywać, bo jest niezbędne do istnienia w społeczeństwieprawo http://winski.pl/komercjalizacja-wynalazkow.htmlzałatwiania różnorodnych spraw, a jednocześnie jest korzystne, co oznacza, że nie ma nadmiernej ”papierologii”, umowy i przepisy są zrozumiałe i przyjazne. Chyba każdy by chciał żyć w takim kraju, w miejscu, gdzie przepisy są przyjazne dla każdego z nas. Być może doczekamy kiedyś takich czasów? Być może będziemy mogli wspominać niekorzystne przepisy i śmiać się z nich, jakby nas nie dotyczyły?

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *