Czy w trakcie wyjazdu do Republiki Federalnej Niemiec albo stałego pobytu na tym terenie będziemy oczekiwać pomocy prawnika?

Wykonywanie profesji adwokata oznacza społeczne uznanie i możliwość zarobienia całkiem sporych pieniędzy. Palestra nie bywa oczywiście stworzona dla wszystkich. Najpierw trzeba dostać się na dobry uniwersytet, następnie zdać egzaminy, aż w końcu dostać się do jednego z najbardziej zamkniętych zawodów w kraju. Jednakże bez prawników trudno się obecnie obejść. Potrzebni są nie tylko po to, aby reprezentować nasze sprawy w polskim sądzie, ale także w tych zagranicznych. Zobaczmy, w jakich okolicznościach będziemy potrzebować dobrego prawnika: chcemy na terenie Niemiec pomyślnie załatwić kluczową dla nas sprawę.

prawo

Źródło: flickr.com
Kiedy jedziemy na urlop do Niemiec albo najzwyczajniej tam zarabiamy na życie, jesteśmy, tak jak w Polsce, narażeni na wypadki drogowe. Na często zakorkowanych niemieckich drogach i szybkich autostradach o karambol nie trudno. Jeśli tylko wyjdziemy z kolizji drogowej bez szwanku, to nie jest ona jeszcze takim dużym nieszczęściem. Pojazd można przecież wymienić na nowy bądź go wyremontować.

Większe trudności zaczynają się wtedy, gdy nie jesteśmy sprawcami drogowej kraksy, a ten właściwy winowajca nie chce w żaden sposób przyznać się do swojego błędu. Wtedy niezbędna jest nam pomoc, zwłaszcza że znajdujemy się na obszarze obcego kraju i z pewnością nie znamy świetnie języka niemieckiego bądź wprawnie nim nie władamy. W takich tarapatach może nam pomóc rodzina z Polski. Stryjek lub bliski kuzyn od razu wpiszą w sieć hasło odnośnie adwokata z Niemiec i dzięki takiemu zabiegowi wyszukają odpowiednie osoby. Prawnik (tanio prawnik częstochowa) znający język, będzie mógł załatwić przedstawioną sprawę jako nasz przedstawiciel.

sąd

Autor: Extraordinary Chambers in the Courts of Cambodia
Źródło: http://www.flickr.com

A teraz całkiem odmienna sytuacja. Pracujemy na terenie Republiki Federalnej Niemiec i tam dzierżawimy sobie mieszkanko, na szczęście całkiem blisko naszego obecnego miejsca zatrudnienia. Któregoś poranka posiadacz tego mieszkania oskarża nas o zdemolowanie podjazdu pod pomieszczenie techniczne. Oczywiście my do wspomnianego czynu się nie przyznajemy, bo najzwyczajniej tego nie uczyniliśmy. Jesteśmy jednakże zmuszeni nie tylko zmienić miejsce zameldowania, ale także potrzebujemy adwokata, który będzie nas reprezentował w niemieckim sądzie. Również i w tej sytuacji posłużymy się internetem, wpisując w wyszukiwarkę dobrze znaną nam już frazę dotyczącą prawnika z Niemiec. Dzięki temu będziemy mogli udowodnić przed sądem swoją niewinność znajdź tu (Balduin-Pfnür zobacz naszych prawników online).

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *