Czy zbierając złom możemy zarobić pieniądze?

Wbrew pozorom, zbieranie złomu nie wiąże się jedynie z kilkoma groszami, jakie usatysfakcjonują tylko najbiedniejszych. Okazuje się, że najwytrwalszy zbieracz złomu może uzyskać całkiem niezłe dochody. Powinniśmy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż w niektórych przypadkach zbieranie złomu równa się kradzież. Jeśli jednak nie naginamy prawa przez gromadzenie nielegalnego złomu, a oprócz tego mamy w ogóle możliwość pozyskiwania złomu, może to być szansa na dorobienie nieco grosza.

Już na wstępie zaznaczyć trzeba, że wydając na skup surowców wtórnych kg puszek aluminiowych (czyli więcej niż 50 sztuk), można uzyskać średnio 3 złote. Wcale nie lepiej jest ze złomem żeliwnym lub stalowym. W tej sytuacji również cała transakcja nie jest zbytnio opłacalna. Najbardziej opłacalny wydaje się skup miedzi.

złom

Dlatego właśnie jeśli mamy dostęp do tworzyw, jakie mogą być złomowane, a dodatkowo dysponujemy czasem, aby się tym zająć, zawsze możemy liczyć na pewien zarobek. Dlatego najbardziej pracowici i cierpliwi złomiarze zarabiają niekiedy nawet i 200 złotych dziennie.

Jeżeli sądzisz, że nie znajdziesz w sieci niezwykłych informacji, to przejrzyj (http://www.teamworkschool.pl/oferta/) treści, ponieważ można by w nich przeczytać przyciągające uwagę dane na pasjonujący Cię wątek.

Chociaż takie sytuacje nie są zbytnio częste, to jednak się zdarzają. Najbardziej cierpliwi złomiarze przychodzą nawet parokrotnie w tygodniu z pełnym wózkiem! Co istotne, na złom możemy składać także stary sprzęt domowy, który w wielu domach leży niepotrzebny przez bardzo długi czas – zajrzyj. Skupowanie surowców wtórnych okazuje się w takich przypadkach idealnym rozwiązaniem!

Rozważając ten temat warto wspomnieć również, iż zgodnie z obowiązującym prawem, na złom można złożyć każdy sprzęt elektryczny albo elektroniczny. Oczywiście tego rodzaju punkt powinien należeć do rejestru zbierających zużyty sprzęt. Takie rejestry są nadzorowane przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Kłopot z pozbywaniem się zbędnego sprzętu możemy jednak rozwikłać także w trochę inny sposób. Niepotrzebne urządzenia elektryczne albo elektroniczne można zostawiać także w punktach napraw sprzętu AGD(zobacz odbiór sprzętu agd wrocław) lub RTV. To bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli nie zależy nam na paru groszach, które moglibyśmy pozyskać w skupie złomu za zużytą pralkę czy lodówkę.

Oddawanie złomu do skupu to rozwiązanie, które bardzo często jest praktykowane głównie w przypadku zużytych samochodów. W tej sytuacji sprzedający mogą liczyć na większy zysk.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *