Czy jesteś w stanie powiedzieć, iż płynnie mówisz po angielsku?

Spośród wielu różnych zdolności, jakie warto posiadać dzisiaj na szczególna uwagę zasługuję znajomość języka obcego. Nikt nie ma wątpliwości, że chodzi tak naprawdę o angielski, ponieważ cały świat w jakimś stopniu go używa, co oznacza, iż nieważne w jakim miejscu jesteśmy mamy szansę się w nim porozumieć. To międzynarodowy język. Wielu z nas chciałoby jednocześnie go znać na lepszym poziomie. Jak tego dokonać?

nauka języka obcego

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej światowym językiem była łacina, następnie francuski, obecnie jest angielski. Wielu twierdzi, że w przyszłości takim językiem będzie chiński, więc już lepiej dzisiaj się go uczyć. Być może tak właśnie się stanie, na razie jednakże bez żadnych wątpliwości króluje język Szekspira. W Polsce znają go zwłaszcza młode osoby, Ci którzy przyszli na świat już w wolnej Polsce i nie mieli doświadczeń z językiem rosyjskim. Wcześniej bowiem rządził u nas język rosyjski, więc język całkowicie z innej grupy językowej (naszej), natomiast angielski to język germański.

Wiele osób z pokolenia czterdziestolatków, pięćdziesięciolatków i sześćdziesięciolatków (nie mówiąc już o starszych osobach) nie jest w stanie się odpowiednio go nauczyć, no chyba, iż ktoś musi, bo niezbędny jest on w pracy czy w innym obszarze. Jak pokazuje rzeczywistość jest to do zrealizowania. Nauka angielskiego nie jest tak więc taka trudna, jak niektórzy myślą, najlepiej zacząć od własnych metod, przyswajać go jak nam najlepiej pasuje, pamiętając o tym, że skoro pragniemy osiągnąć jakieś rezultaty konieczna jest regularność. To identycznie, jak w wypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie ujrzymy żadnych wyników. Języka bowiem nie da się nauczyć z doskoku. Warto przyswajać dużo słówek, przykładowo korzystając z fiszek (więcej opinii – kliknij), oglądać dużo filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować rozmowy w tym języku. Nie ma to jak żywy język.

Wiele osób istotnie tak się szybko uczy, bo w takim momencie można przełamać swoją językową blokadę i zaczynamy posługiwać się obcym językiem. To dla mózgu informacja, że można, więc ta czynność staje się naszym dobrym przyzwyczajeniem. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest niezwykle trudne i stresujące, jednak jeśli chcemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, powinniśmy zacząć to robić. Dobrym sposobem są kursy konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na dość identycznym poziomie, nie powinno więc być żadnych krępujących sytuacji.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *