Znak towarowy to naprawdę ważna część każdego opakowania

Znaki towarowe zastępują wpisywanie całej nazwy producenta. Każdy producent dokłada wielkich starań, aby mieć jak najbardziej czytelny znak towarowy, a więc znak, który będzie drukowany na kartonikach jego produktów, jako jego symbol.

Jest to fajne przede wszystkim wówczas, gdy na opakowaniu jest mało powierzchni, a nasza nazwa jest długa, wtedy drukuje się taki wzory (polecamy poszerzone informacje pod linkiem), a kiedy jest on właściwie rozpowszechniony, to możemy być przekonani, że większość ludzi bez żadnego problemu połączy go z właściwą firmą. Dlatego także znaki towarowe za każdym razem muszą być niecodzienne, a jeżeli jakiś kolejny jest zbyt mocno przybliżony do naszego, to mamy szansę zawalczyć o własne prawa oraz o wycofanie go, bo to może wpuszczać kontrahentów w błąd oraz spowodować, że nie będą kupować naszych produktów, a konkurencja.

Warto aby wzór przemysłowy był jeden na wszystkie lata

Jeśli już obmyśliliśmy i wydrukowaliśmy ustalony wzór przemysłowy, to trzeba zadbać o to, aby nie przemieniał się przez cały okres działalności firmy. Klienci przyzwyczajają się do konkretnych znaków, do ich grafiki, kolorów i może się okazać, że w momencie zmiany takiego znaku, nie będą w stanie połączyć go z naszą firmą, a co się z tym łączy, że stracimy w krótkim czasie znaczną grupę klientów. Na dodatek należy także zatroszczyć się o to, by zawsze okazał się drukowany w widocznym miejscu, ponieważ jedynie wówczas gdy z oddali będzie się rzucał w oczy, kontrahenci będą po niego sięgali bez namysłu. Kiedy będą musieli go poszukiwać na opakowaniu, by upewnić się, że to naprawdę nasz przedmiot, to często zrezygnują z jego zakupu.

Sprawdźmy czy ktoś już nie ma takiego znaku

Zanim wydamy rozporządzenie drukowania opracowane przez nas znaku na naszych kartonach, należy prędzej się dowiedzieć, czy już jakaś inna firma, nie ma zbliżonego znaku. Jeśli nie, to mamy szansę doprowadzić do tego, że nasz znak będzie zagwarantowany jedynie dla nas, a jeśli ktoś już ma zbliżony znak, to powinniśmy zmienić własny znak, tak aby nie być posądzonym o plagiat.
Autor

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *