Każdy może uczyć się języka angielskiego

Wykształcenie – słowo jakie towarzyszy nam od wczesnego dzieciństwa do późnej starości. W dziecięctwie za nasz rozwój odpowiadają opiekunowie, i musimy przyznać – nie jest to zadanie łatwe. Należy tu bowiem zachować równowagę pomiędzy rozwojem cielesnym a umysłowym dziecka. A jak wiemy, dzieciaczki mają rozmaite charaktery a także zainteresowania. Jednak należy pogodzić kurs języka angielskiego z – na przykład – treningiem piłki ręcznej. Praca nad stworzeniem odpowiedzialnego, błyskotliwego obywatela nie jest zagadnieniem prostym.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagania współczesności są duże. Z jednej strony mamy być wysportowani, silni oraz skuteczni a z drugiej strony nieźle by było aby nie obca nam była filozofia i twórczość pisarska. Na to wszystko dochodzi jeszcze przymuszona globalizacją znajomość chociażby jakiegoś języka . Świetnym wyjściem jest kurs z języka angielskiego za granicami naszego kraju, na przykład – wakacyjny, w charakterze uzupełnienia tego co nauczane jest w szkole na typowych lekcjach języka obcego. Podobne rozwiązanie pomoże oswoić się dziecku z prawdziwym językiem w realnych sytuacjach. Jest też pomocne w pokonywaniu częstego problemu w nauce języków, to jest w zamarciu mowy, a więc zjawisku gdy teoretycznie znamy jakiś język od strony gramatycznej, mamy należyty zasób słów, a tymczasem w kontaktach z obcokrajowcami nie łatwo nam jest mówić.

Oczywiście nie wyłącznie dzieciaczki uczą się języków. Propozycja dla osób dorosłych jest identycznie bogata. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych – co nie powinno dziwić – będzie kurs język angielskiego. W przypadku osób dojrzałych sprawa jest cokolwiek trudniejsza. Po pierwsze dorośli mają daleko skromniej czasu na lekcje aniżeli ma to miejsce u młodych, i osoby dorosłe mają już trochę mniejszą chłonność umysłu. Lecz, i na brak wolnego czasu jak także na trudności z koncentracją są sposoby. Wystarczy wspomnieć czasy studenckie a razem z nimi metodę przed komputerową. Można to nazwać sposobem na fiszkę. Zapisujemy wyrazami czy regułami gramatycznymi karteczki i rozwieszamy je w miejscach, gdzie najczęściej przebywamy. Fiszki powinny konweniować tematycznie do miejsca gdzie są umieszczone (toteż w kuchni zawisną fiszki o tematyce gastronomicznej). W ten sposób poprzez asocjacje daleko prościej będzie się nam uczyć.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *