Jak lepiej pracować? Czy posiadać coś swojego a być zadowolonym z etatu? Jedna, jak i druga opcja jest ciekawa, ale ma też minusy

Każdy kto jest zawiedziony swoją obecną pracą zastanawia się: a może tak własna firma? Koncepcja ta zdaje się o tyle ciekawa, iż właściwie swój biznes to brak szefa i własne decyzje. Oczywiście, niesie to za sobą obawę, że może się nie poszczęścić, lecz jest jednocześnie bardzo kuszące. To także jest zależne od tego jakimi jesteśmy osobami.

Być może preferujemy nowe zadania, preferujemy być jednakże kowalami własnego losu, w w tym wypadku własna działalność gospodarcza jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednakowoż, jak się tego obawiamy i wolimy pracować u kogoś na etacie koniecznym jest przemyśleć czy pragniemy podjąć takie ryzyko.

Te dwa obszary, działalność gospodarcza i umowa o pracę są ze sobą bardzo związane.

Obchodzi Cię wyłącznie wiarygodna informacja z www (http://goldwasser.pl/)? Jeśli tak, to namawiamy do odwiedzenia naszej witryny, gdzie za każdym razem wyszukasz pewne fakty.

W tym sensie, że jak jesteśmy zatrudnieni u kogoś to mamy pewną umowę (oczywiście, jeśli faktycznie posiadamy, ponieważ różne z tym bywa) i pewność, iż w razie choroby czy zwolnienia należą się nam określone prawa. Kiedy zakładamy swoją firmę to ewentualnie zatrudniamy jakieś osoby na taką lub inną umowę. Pracując u kogoś posiadamy też inne korzyści, jak urlop wychowawczy zus, czyli pewność, iż w trakcie wychowywania dziecka posiadamy pewny dochód, a na dodatek w tym czasie nikt nas nie może zwolnić.

stanowisko w biurze

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com

Dla wielu osób, które chcą mieć coś własnego korzystniejszym wyjściem będzie podatek (czytaj też spółka cywilna). Rejestracja spółki cywilnej jest dość prosta, a co więcej wśród spółek osobowych cieszy się ona najbardziej znaczną popularnością. Jeśli planujemy takie coś musimy zawrzeć umowę spółki i dokonać odpowiednich zgłoszeń w urzędach. Co więcej, wspólnicy spółki muszą posiadać wpis w CEIDG. Czemu? Zastosowanie ma tu prawo cywilne, jakie mówi, że wspólnicy są podmiotami prawa, a spółka jest tylko łączącą ich umową. I to dlatego uczestnikom spółki, a nie konkretnie spółce, należy się status przedsiębiorcy. To może być ciekawe rozwiązanie dla osób, które mają podobny sposób myślenia i w planach mają współpracę. Każdy właściwie powinien samemu się zastanowić, co z tym zrobić.

Czy właściwie najlepsza jest praca na etacie, gdzie mamy umowę, lecz także nieznaczną autonomię czy może trzeba zaryzykować – założyć firmę, założyć spółkę i być swoim szefem? Każde z tych rozwiązań ma swoje pozytywy i negatywy, wszystko zależy od naszych preferencji. To jak podchodzimy do tego typu spraw.
Czytaj też

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *