W biznesie nieustannie nigdy nic nie wiadomo

Jeśli skorzystamy z możliwości popłyniemy szybkim i wartkim nurtem przemian, natomiast jeśli staniemy na minę, czyli dopadną nas zagrożenia – możemy drogo będziemy musieli za to zapłacić. Jedną z tego rodzaju niespodziewanych niedogodności w rozwoju biznesu jest kwestia właściwego wykonania kontraktu.

biznes

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Całe szczęście są zapisy, które zabezpieczają nas przed niewywiązaniem się z ustalonych zobowiązań. To zabezpieczenie kontraktu – , to mówiąc prościej, ochrona finansowych pretensji inwestora, w sytuacji, kiedy kontrakt (zobacz kredyty dla przedsiębiorców) jest zrealizowany nie w umówionym czasie. Znajduje swoje przeznaczenie również w sytuacji, jeśli efekty są sprzeczne z ustaleniami umowy. Tego typu gwarancja to idealny sposób na zmaksymalizowanie wiarygodności wykonawcy, a w ogólnym rozrachunku oznacza to, że konkretny partner biznesowy jest odpowiednim partnerem w interesach.

To nie wszystko, nie tylko wykonawca jest beneficjentem korzyści, bowiem samo istnienie tego typu gwarancji ma wpływ na wyższy poziom transakcji. W ogólnym rozrachunku oznacza to, iż do kontraktów przystępuje więcej przedsiębiorstw. To dwustronna korzyść, dzięki niej dostajemy większy wybór, kilka ofert to lepszy prognostyk na sukces aniżeli Stylko pojedyncza, niepewna firma.

Można wywnioskować, iż zabezpieczenie umowy, jest jednakowo istotne, jak wybór odpowiedniego rachunku bankowego. Jeżeli spędziliśmy długie godziny rozważając kwestię: które konto firmowe wybrać, tak samo powinniśmy zrobić przy wspomnianej gwarancji.

biznes

Zabezpieczeniem tego rodzau ubezpieczenia jest weksel własny/weksel in blanco (oraz deklaracje wekslowe). Wystawienie weksla leży w gestii zleceniodawcy. Zdarza się jednak, że towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o dodatkowe gwarancje żądań zwrotnych, takich jak: zastaw rejestrowy, hipoteka (zobacz kredyt na remont domu wrocław) oraz poręczenie od osób fizycznych (lub prawnych).

W konsekwencji, ta forma gwarancji jest wielce korzystna i sprawdza się też w praktyce. Co bowiem, jak nie zabezpieczenie w biznesie bardziej sprzyja zawieranym transakcjom, podnosi zaufanie w biznesie, stwarza odpowiedni klimat inwestorski? Niewątpliwie warto wziąć pod uwagę tego rodzaju formę, jeśli chcemy czuć, że mamy kontrolę.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *