Rozwiązanie na bezpieczny start w biznesie

Pracując na podstawie umowy o pracę czujemy się pewnie, gdyż chroni nas prawo pracy. Posiadamy pewne uprawnienia pracownicze, takie jak na przykład urlop, pracodawca płaci nasze składki ZUS jak też chorobowe, nie mamy powodu więc się tym martwić. Ba, nawet nie trzeba na własną rękę rozliczać podatków jeżeli nie chcemy wykorzystywać ulg podatkowych. Takowe rozwiązanie najlepsze jest dla tych z nas, którzy nie pragną prowadzić bądź nie mają projektu na swój interes.

Kiedy jednak masz pomysł na swój biznes, lecz boisz się „rzucić się na głęboką wodę”, świetnym przedsięwzięciem będzie umowa o pracę i działalność gospodarcza. Podobne wyjście powoduje, iż można zyskać jeśli idzie o składki ZUS, gdyż jesteśmy już pracownikiem na umowę o pracę oraz jednocześnie właścicielem firmy.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to poczytaj tu (http://www.visaandwork.com/) więcej informacji na podobne problemy, które będą dla Ciebie niezwykle interesujące.

Zachodzi zbieżność płatności składek ZUS, skutkiem tego mamy możność opłacania dużo mniejszej składki firmowego ZUS-u (pod warunkiem jednakże iż na mocy umowy o pracę nasz dochód jest równy przynajmniej minimalnemu wynagrodzeniu). Jest to moim zdaniem bardzo dobre wyjście dla tych biznesmenów którzy dopiero rozpoczynają działalność albo ich działalność z założenia ma być kolejnym źródłem przychodu. Przykładowo zarabiam jako buchalter w jakiejś firmie jednak moim hobby jest tworzenie biżuterii.

podatki wzrosty zarobki

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Pragnę w sposób legalny zarabiać na mym hobby zatem zestawiam umowę o pracę i działalność gospodarczą. Będzie to w takim przypadku doskonałe rozwiązanie. Gdy już nasza działalność nabierze prędkości, najprawdopodobniej będziemy pożądali rozwinąć naszą działalność, co może nastręczać rozbudowy lub unowocześnienia już posiadanych urządzeń. Warto postarać się w takim przypadku by zwiększenie wartości środka trwałego w danym roku podatkowym nie przewyższyło 3500 złotych. W tenże sposób będzie można zaliczyć te wydatki do „kosztów uzyskania przychodu”, co może być bardzo korzystne, a jednocześnie usprawnimy swą pracę.

Zwiększenie wartości środka trwałego to przykładowo kupno przez grafika komputerowego większego dysku do peceta na jakim realizuje on swą pracę lub zakup bardziej wydajnego programu do tego komputera, ewentualnie innego potrzebnego sprzętu. Gdy już ocenimy iż nasza firma okrzepła, można zrezygnować z pracy na etacie.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj podobne materiały – one również są wartościowe.

Musimy jednak w takim przypadku wykorzystać zaległy urlop u dotychczasowego pracodawcy.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *