Z punktu widzenia psychologii – co należałoby wiedzieć o samym sobie?

W obecnych czasach zaczęliśmy dbać o stan naszej psychiki. Myśląc o długim, zdrowym życiu nie skupiamy się jedynie na naszym ciele, ale również na psychice. Wielu ludziom wydaje się, że coś jest nie do końca jak być musi. Jednak ciężko im zrozumieć, co rzeczywiście im przeszkadza.

Doszukują się przyczyny nieodpowiednich decyzji, zastanawiają się, dlaczego w ich życiu dzieją się różne rzeczy. Często sami nie umiemy obiektywnie przeanalizować tego, co się dzieje, dlatego warto iść do lekarza. Spotkanie z psychologiem to świetny pomysł. Psycholog wskaże nam jak uporać się z naszą codziennością. Nakieruje nas na to, co ważne, wesprze nas i odkryje przed nami powód naszych małych i dużych problemów. Spotkanie z psychologiem to często najlepsza opcja, gdy nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Dlatego zamiast stale szukać wymówek dobrze wykręcić numer i wybrać się na wizytę. Po, co dźwigać ze sobą ciężar, którego można się pozbyć?

Postaw na siebie

psycholog

Źródło: flickr.com

Niesamowicie modną dziedziną okazuje się ostatnimi czasy rozwój osobisty (zobacz). Mamy ogrom trenerów personalnych, którzy nie tylko uczą nas zdrowego odżywiania uczą nas też właściwego podejścia do życia. Pokazują, że poza tym, że dbamy o swoje ciało musimy dbać o sprawny umysł i o swoje uczucia. Na odpowiedni rozwój osobisty składa się świadomość z własnych umiejętności. Co ważne każda osoba, jeśli chce zacząć działać po prostu musi zacząć. Nie ma prostszej metody. Jeżeli chcemy być genialnymi piłkarzami trzeba zacząć grać, kupić piłkę, porządne buty i wstawać rano i ćwiczyć. Podobnie jest, gdy chcemy nauczyć się języka obcego, jedyne, co musimy robić to zacząć i systematycznie pogłębiać wiedzę. Rozwój osobisty polega na życiu z pasją. Trzeba znaleźć coś, co kochamy robić i znaleźć metodę by dało się z tego utrzymać. Jednak poza tą wybraną życiową pasją warto szukać motywacji, a motywację najłatwiej znaleźć robiąc nowe rzeczy. Wiadomo, że nie będziemy mistrzami w każdej dziedzinie, ale warto iść na kilka lekcji tenisa, pośpiewać karaoke i wyjechać ze znajomymi w góry. To, co nowe znakomicie nas rozwija i daje energię do działania w ukochanej dyscyplinie. Jeśli, więc chcielibyśmy ciągle się rozwijać, powinniśmy znaleźć kogoś, kto wesprze nas w odpowiednim ukierunkowaniu naszych działań. Nie zawsze samodzielnie jesteśmy w stanie się odnaleźć wśród zgiełku obecnych czasów.

Inspiracja do artykułu – Instytut Rozwoju Umysłu i Osobowości neuroIMPULS.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *