Kulturowe wpływy na miarę naszych czasów. Jakie są i dlaczego się tworzą? Czy zawsze były?

Odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości to nie lada sztuka. W każdym, najbardziej niepozornym miejscu spotkać można znak zapytania, jaki będzie nas zadziwiał jeszcze nie raz i nie dwa. Nie funkcjonujemy w zamknięciu, więc tego typu okoliczności będą zawsze się zdarzały. Nie żyjemy jakby za murem, jak w okresie komunizmu, więc zwyczaje, kultura i pozostałe zjawiska będą pojawiać się na naszym podwórku. Nie powinniśmy się przed tym chronić, gdyż można na tym zyskać. Wszystkie państwa bowiem lepiej się rozwijają, jeśli umożliwiają mieć swoje zdanie, oczywiście w pewnych granicach.

Jeśli chodzi o dominującą kulturę w dzisiejszych czasach, to jest nią z pewnością kultura korporacji. Pojęcia jak service desk (strona www) czy outsourcing it, są na porządku dziennym w każdej wielkiej, światowej korporacji. Te terminy jak znaki, jak wytrychy do innego świata, stają się konkretnymi drogowskazami dla rzeszy zatrudnionych osób w takich miejscach.

Czy spodobał Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź poza tym szczegóły w serwisie komplet kart do gry, ponieważ one również mogą być dla Ciebie bardzo interesujące.

Umożliwiają lepsze poznanie miejsca, w którym pracują, jego obyczajów i kultury.

To raczej zwyczajne, że zawsze są tego typu kulturowe zjawiska. Zresztą angielski i korporacyjna kultura to teraz standardowe zjawisko, nie powinniśmy bronić się przed tym szaleńczo wymachując rękami. Przed latami 90. posiadaliśmy inną kulturę, radziecką, więc musieliśmy znać język rosyjski. Kto nie – sprawdź serwis – znał, ten albo nie sprawował jakiegoś istotnego stanowiska, albo po prostu nie chodził do szkoły. Jest jeszcze jedno wytłumaczenie, kto nie znał, ten świadomie nie chciał go znać. Dziś przed angielskim tak się nie wzbraniamy, ponieważ nie jest on nam narzucony, lecz musimy go znać. W każdych czasach znajdziemy więc taki miękki nacisk, miękkie przymuszenie, że należy coś znać, aby odnaleźć się w rzeczywistości.

Zdalna praca programisty

Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Można to zaaprobować jeszcze z innych powodów. Przecież nauka obcego języka. to właściwie zupełne nowa umiejętność, którą warto znać. Pomyślmy jakbyśmy robili to dla siebie, a nie dla jakiegoś narzuconego planu. Wtedy taka nauka jest przyjemniejsza i na pewno bardziej owocna. Może również być ciekawą przygodą, poznawanie nowej kultury ucząc się języka, ale na swój sposób bez nakazu i narzuconych sposobów działania. Takie coś z pewnością korzystniej zadziała niż wszystkie lekcje, które wkuwamy „na blachę”.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *