Planując przyszłość dziecka warto poszerzać horyzonty

Życie dziecka cechuje niebywała dynamika. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, lecz tak samo szybko chłonie nowe informacje. Rodzice w obecnych czasach starają się spożytkować tę zdolność i już od wczesnych lat inwestują w jego rozwój. “On jest wspaniały!” – wołają rodzice, entuzjastycznie podskakując na krześle obserwując swoje dzieci, które na palcach jednej ręki są w stanie policzyć do ośmiu po angielsku.

nauka gry na pianinie

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
W wieku ilu lat dziecko powinno rozpocząć lekcje języka? Niestety, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Najlepszy wiek to ten późnoprzedszkolny. Najmłodsze pokolenie ma więcej czasu na stopniowe poznawanie materiału, początkowo zasadniczo w formie zabawy.

Od czego więc zacząć? Należy jedynie wpisać w przeglądarce interesującą nas frazę np. : Skuteczna nauka angielskiego, a ujrzymy pokaźną listę ofert. Możemy zdecydować się posłać dziecko na zajęcia indywidualne i grupowe. Indywidualne, nieustannie są najbardziej elastyczną formą kursu. Rodzic sam określa porę zajęć, a program dostosowany jest do uczniowskich oczekiwań i potrzeb.

W przypadku zajęć indywidualnych czy korepetycji mamy zapewnioną 100% uwagę i skupienie lektora na uczniu oraz wygodę i elastyczność dotyczącą miejsca i formy zajęć.

nauka pozaszkolna

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji gdy dziecko w początkowych latach życia nie wykazuje większego zainteresowania językiem, powinniśmy wstrzymać się z lekcjami. Może powinniśmy sprawdzić czy dziecko nie wykazuje zdolności muzycznych? Przyjemna i skuteczna nauka gry na pianinie rozproszy nasze wątpliwości. Badania wskazują, że obcowanie z muzyką we wczesnym dzieciństwie, stymuluje rozwój dziecka o zdolnościach matematycznych. Muzyka doskonali i utrwala proces zapamiętywania, uczy koncentracji, poprawiając kontakt dziecka z otoczeniem.

Szkoły muzyczne przeważnie organizują koncerty, na których dzieci mogą pochwalić się zdobytymi umiejętnościami, pokonując strach przed występami publicznymi i tremę. A właśnie na tych cechach rodzicom zależy najbardziej. Na wykształceniu pewnego swej wartości człowieka.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *