Czy bardziej opłaca się kupić krajowe części do maszyn czy zagraniczne?

Każda branża teraz przeżywa zapaść. O nabywcę jest trudniej, a pomimo tego na rynku wciąż działa bardzo dużo biznesów. One wszystkie oferują różny asortyment produktów. Dzięki rozwojowi sieci i postępowi globalizacji można handlować z każdym na całym świecie. Czy jednak opłaca się handlować każdą firmą?

Urządzenie

Autor: Gobi
Źródło: http://www.flickr.com

Rodacy obecnie nie są zobligowani do korzystania z usług lokalnych wytwórców. Bez wątpienia warto jest rozważyć kupno części do maszyn, ciągników czy maszyn budowlanych naszych wytwórców (). Polskie przedsiębiorstwa w niczym nie odstają od tych zagranicznych. Ich produkty są bez wątpienia porównywalne z zachodnimi. Kolejnym atutem kupna od polskich dostawców jest to, że wytwórca jest na miejscu. Za sprawą tego prościej jest starać się o gwarancję. Ponadto tworzywa wykorzystywane przez rodzime przedsiębiorstwa są często lepszej jakości niż te komponenty, z których korzystają przykładowo firmy z Państwa Środka.

Sprowadzanie części z Chin może być przedsięwzięciem dość ryzykownym. Oczywiście cena owych części będzie niższa niż tych w Polsce. Z czego wynika niska cena? Otóż firmy azjatyckie mają o wiele niższe koszty produkcji. Oprócz tego często sięgają po bardzo niskiej jakości tworzywa do wytwarzania wyrobów. Należy więc być ostrożnym importując produkty z Państwa Środka. Częstym błędem naszych importerów jest to, że w okresie negocjacji z Chińczykami zbyt mocny nacisk kładą na niską cenę. W efekcie chińscy przedsiębiorcy sądzą, że naszym biznesmenom nie zależy na wysokiej jakości urządzeń i wykorzystują do ich wytwarzania niskiej jakości komponenty. I zarazem szkodliwe dla środowiska.

Zastanawiając się nad sprowadzaniem towarów i urządzeń z zagranicy warto rozważyć kraje leżące w rozwiniętych częściach świata. Chociaż ich ceny nie są najniższe, to jednakże markowe produkty są w stanie przetrwać dłużej niż ich azjatyckie odpowiedniki.

Interesujących danych dowiesz się po przejściu do źródła (http://www.polnet.pl/pl/drob/systemy_pojenia/film), która ma fascynujące informacje na omawiany temat – będą one z pewnością warte zainteresowania.

A to na dłuższą metę daje większe oszczędności. Niewątpliwie wartymi polecenia są części np. , zachodniej firmy z tradycjami, które są połączeniem trwałości użytkowania i precyzji wykonania.

Szukasz może następnych pomysłów związanych z opisywanym w tym artykule tematem? Jest na to znakomita metoda: kliknij tu i zobacz więcej w tej ofercie (http://maszyny.inter-bis.pl/).

Pisząc w wyszukiwarce Google hasło „części new Holland” również można natrafić na świetne okazje cenowe. Należy być tylko czujnym i wytrwałym w trudzie poszukiwań.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *