Jak skrupulatnie sprawdzić współpracującego z nami partnera biznesowego?

Tylko naiwniak myśli, że ludzie są zasadniczo uczciwi – szczególnie w biznesie uczciwość nie jest w cenie. W sumie mogę to zrozumieć, przecież w rachubę wchodzą znaczące pieniądze. Sam jestem uczciwy, ale wiem, iż uczciwość, choć w sumie nierzadko spotykana, to jednakowoż nigdy nie jest powszechnym zjawiskiem.

Znam przedsiębiorców, którzy niejako dali się wyrolować, a więc choćby zostali wystawieni przez jednego ze swoich kontrahentów (szerzej – ). W jaki sposób w takim przypadku mamy możliwość uchronić się przed gigantycznymi problemami, które nierzadko są nawet w stanie sprawić, że w dużym stopniu utracimy zdolności finansowe? Moim zdaniem przedsiębiorcy w naszym kraju zbyt rzadko chcą korzystać z usług oferowanych przez detektywów gospodarczych. A w końcu odpowiedni detektyw gospodarczy może sprawić, że prowadzona przez Ciebie firma nie popadnie w bardzo duże tarapaty. Zwróć na to uwagę!

Szef w biurze firmy

Autor: Charlie Kaijo
Źródło: http://www.flickr.com

Zdaję sobie sprawę, że sprawdzanie każdego kontrahenta raczej nie jest proste, korzystne cenowo, a na dodatek logistycznie nie jest to OK, lecz no przynajmniej tych największych, to jakby nie patrzeć należy szczegółowo sprawić. Prawda jest taka, że w wielu przypadkach solidny wywiad gospodarczy to niemal być albo nie być dla naszego biznesu (info o wywiadzie gospodarczym tu). Oczywiście detektywi w naszym kraju są zobowiązani mieć licencję, a więc przynajmniej teoretycznie są oni świetnymi fachowcami, którzy w każdym przypadku wiedzą, w jaki sposób nam pomóc. Gdzie odnajdziesz porządnego detektywa, który gwarantuje solidny raport?

Sam szukałem detektywa gospodarczego za pośrednictwem Internetu. Uważam, że to najbardziej odpowiednie wyjście. Chociaż można pomyśleć, że solidny detektyw, który charakteryzuje się ponadprzeciętnymi wynikami nie musi poszukiwać klientów przez Internet, bo i tak reklama jest akurat w jego przypadku zbędna, to osobiście uważam, że często nie ma bardziej wskazanego miejsca na znalezienie detektywa, który błyskawicznie, sprawnie oraz ze 100% dyskrecją wykona swoją usługę. Mam nadzieję, iż w tym momencie absolutnie wszyscy przedsiębiorcy będą orientowali się, że jeśli chcieliby pociągnąć firmę do emerytury, nie mogą sądzić, iż detektywi są czymś niepotrzebnym.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *