W jakich sprawach może nam pomóc prawnik w RFN?

Członkostwo naszego kraju w Unii Europejskiej jak również sąsiedztwo z niemieckim sąsiadem to główne powody ogromnego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Wzrasta również liczba polskich inwestycji na terenie Niemiec. Związane z tym jest zwiększone zapotrzebowanie na usługi adwokatów specjalizujących się w prawie pracy. Coraz to więcej kancelarii adwokackich świadczy swoje usługi w tym konkretnym zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie posiadające siedziby na terytorium Polski. Kancelarie udzielają takich porad zarówno na rzecz pracodawców jak też pracowników.

adwokaci w RFN

Niestety jak obrazują europejskie analizy,10 – 20 procent ogólnej liczby niemieckich imigrantów spotykają niepowodzenia na niemieckim rynku pracy. W Niemczech jest bardzo wielu bezdomnych imigrantów bez zajęcia. Często ci ludzie wpadają w pułapkę uzależnień. Niebezpieczeństwo może stanowić ciągle panujące w naszym Polsce przekonanie, że w Niemczech czeka na nas idealna, świetnie płatna praca (polecamy też) co stanowi pokusę zwłaszcza osoby zamieszkujące polską prowincję, które niewielkie mają perspektywy na znalezienie dobrze płatnej pracy w swojej ojczyźnie. Na domiar złego mit ten szerzy się niczym choroba zakaźna! Wystarczy tylko że jedna osoba ze wsi naopowiada jak to wspaniale żyje mu się w niemieckim kraju, a już ciągnie za sobą pół wioski. Niestety, zwłaszcza jeśli ktoś słabo zna język, często bywa niemile zaskoczony. Okazuje się bowiem, że o pracę za naszą zachodnią granicą wcale nie tak łatwo.

Nic więc dziwnego iż adwokaci (zobacz www.winski.pl/) w Niemczech mają pełne ręce roboty. Główne przedmioty jakimi się oni absorbują są: odzyskiwanie zaległych należnych honorariów za wykonaną pracę, ochrona zatrudnionego przed niesłusznym wypowiedzeniem umowy, sporządzanie i analizowanie umów o pracę, również umów dla zarządców spółek, porady prawne dla pracodawców, przygotowanie wypowiedzeń, obrona w postępowaniach tyczących się tak zwanej „pracy na czarno”, i wiele, wiele innych. Aby jednak ustrzec się konieczności pomocy adwokata w Niemczech, proponuję się dobrze do tej ważnej decyzji o wyjeździe przygotować. Najważniejsze nie jechać „w ciemno” tylko do konkretnego, spodziewającego się nas pracodawcy oraz znać choćby podstawy języka niemieckiego.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *