Bezpieczeństwo w firmie jest istotne

Pracownik fizyczny to osoba, która, jak nazwa mówi,wykonuje pracę wymagającą przede wszystkim zastosowania siły fizycznej. Jednak stwierdzenie to jest tylko częściowo prawdziwe. Wiele robót wymaga specjalistycznego szkolenia lub dodatkowych kwalifikacji, jak na przykład obsługa urządzeń.

bezpieczeństwo

Autor: Andy Maguire
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym osoby, które są pracownikami fizycznymi często narażają swoje zdrowie. Niebezpieczne środowisko pracy, to główna przyczyna licznych urazów ciała. Szczególni narażone na wypadki są osoby, które pracują na budowach.Na placu budowy istnieje zwiększone ryzyko wypadku, dlatego wszyscy pracownicy powinni nosić kaski i specjalnie stroje ochronne.Im większy teren budowy, tym bardziej restrykcyjne przepisy BHP, których należy przestrzegać.

Interesuje Cię ten wpis? Jeżeli tak, to sprawdź ten użyteczny serwis (http://www.leaderlogistics.pl/transport-krajowy/). Zgłębisz tam wiadomości, które będą dla Ciebie wartościowe.

Na przykład praca monter konstrukcji stalowych, wiąże się często z przebywaniem na dużych wysokościach, a więc wymaga specjalnego sprzętu zabezpieczającego.

Zasady bezpieczeństwa muszą być zachowywane zarówno przez pracodawców, jak i samych robotników.Jeśli godzimy się na pracę w niesprzyjających warunkach bez odpowiedniego zabezpieczenia, wystawiamy się na spore niebezpieczeństwo. Przeprowadzane na budowach kontrole zatrważająco często wykazują rażące zaniedbania w tym temacie. Z tej przyczyny każdego roku na budowach ginie po kilkadziesiąt osób.

bezpieczeństwo

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu inwestorów nadal próbuje oszczędzać na środkach bezpieczeństwa. Na dodatek nie szkoli się robotników w zakresie BHP,brak też stałej kontroli inspektora BHP podczas trwania prac budowlanych.pełen tekst ogrodzenia żaluzjoweTego typu zaniedbania są wynikiem brak wyobraźni i nieposzanowania zdrowia własnych pracowników. Sytuacje takie zdarzają się w każdym województwie. Dlatego też niezależnie od tego, czy poszukujemy praca Bełchatów, czy też zatrudnienia w Warszawie, należy zawsze szczegółowo zbadać warunki pracy, jakie obowiązują na placu budowy.

Niestety bardzo często ma miejsce sytuacja, że pracownicy są zatrudniani „na czarno”. Zazwyczaj nie mają oni kompetencji i nie są prawidłowo przeszkoleni w zakresie BHP. Tacy robotnicy są dodatkowo narażeni na wypadki. Jednak należy pamiętać, że z powodu braku umowy o pracę, w razie wypadku o wiele trudniej jest otrzymać odszkodowanie. Pamiętajmy jednak, że wypadek osoby zatrudnionej „na czarno” wcale nie zwalnia z odpowiedzialności karnej nieuczciwego pracodawcy. Jeszcze bardziej kłopotliwa sytuacja może się zdarzyć w trakcie pracy poza Polską. Wtedy możemy mieć problemy przede wszystkim z otrzymaniem bezpłatnej pomocy lekarskiej w razie wypadku.
Więcej na

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *