W Polsce istnieje mnóstwo pozostałości po przemianie ustrojowej

Po 1989 roku przechodziliśmy przemianę ekonomiczną. Można powiedzieć, że była to jakiegoś rodzaju zawierucha modernizująca dotychczasowe – wydawałoby się sztywne – zasady. Zmiana systemu gospodarczego jest postępowaniem kosztownym, nie tylko pieniężnie, ale przede wszystkim społecznie. Okresowo wzrasta bezrobocie, czy też raczej demaskuje się tzw. zamaskowane bezrobocie. W naszym kraju w ostatniej dekadzie 20 w. trudności społeczne były duże.

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Sposobów na złagodzenie efektów przemian było dużo. Jedne z nich to Specjalne Strefy Ekonomiczne, z wolnorynkowego punktu widzenia – dosyć cudaczny projekt. Jest to dążenie do pogodzenia „ognia z wodą”, wolnorynkowego rozumienia gospodarki z bezpieczeństwem społecznym poprzedniej epoki.

Strefy ekonomiczne to wyodrębnione administracyjnie obszary, gdzie firmy mogą liczyć na zniżki podatkowe i pomoc ze strony rządu na poziomie o wiele większym niż jest to normalnie praktykowane. Umieszcza się takowe inwestycje w obszarach o strukturalnym bezrobociu lub zagrożonych takim faktem.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany temat? To bardzo dobrze, gdyż pod tym hiperłączem (http://www.konstrukcje-reklamowe.pl/oferta/obciazenia-betonowe/) znajdziesz ciekawe informacje, które Cię wciągną.

Ich istnienie ma uruchomić ekonomiczny rozwój rejonu. Na pewno w tychże sferach potrzebna jest infrastruktura do obsługiwania biznesmenów. Nie starczy albowiem wpisać w wyszukiwarkę hasła hotels in Rzeszow (np. ), aby zaspokoić potrzeby biznesmenów w dziedzinie usług consultingowych.

Niezbędne na przykład bywają sale konferencyjne. Rzeszów jest cząstką najstarszej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obejmującej m.in.: lublin, Gorlice, Lublin. Ta dosyć spora obszarowo sfera ekonomiczna według założeń trudnić się ma aeronautyką i przemysłem nowoczesnych technologii, nie tylko w komunikacji lecz też informatyce. Tenże kierunek działalności sprawił, że w skład tego organizmu ekonomicznego włączono lotnisko Rzeszowskie. Z powodu sąsiedztwa tak ważnego węzła transportowego rozwinął się tu sektor hotelarski jak też przedsiębiorstwa oferujące sale konferencyjne (sala konferencyjna w hotelu Bristol).

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeszów rzecz jasna jest też bardzo atrakcyjnym miastem turystycznym. Do ciekawych zabytków należy Zamek Lubomirskich, perła polskiego Baroku. Godzien zobaczenia jest też zespół klasztorny Benedyktynów. Dla skorych zabaw prelegentów proponuję dyskoteki.

Udało nam się przykuć Twoją myśl tym ciekawym postem? Świetnie. Tym samym zapraszamy – kliknij w link szyldy na drzwi i przenieś się do następnej strony po detale.

Rzeszowska Strefa Ekonomiczna pretenduje do następczyni Centralnego Okręgu Przemysłowego, zatem najogromniejszej inwestycji przemysłowej w Drugiej Rzeczypospolitej.

Źródło: www.bristol-rzeszow.pl

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *