Komunikacja lotnicza w Polsce

Położenie naszej ojczyzny bezustannie było szansą, jak i zagrożeniem. Zagrożenie wiązało się z nieprzewidzianą lub mocniej przewidywaną inwazją sąsiednich krajów. Na szczęście przyszło nam żyć w bardziej spokojnych latach co więcej teraz nasze położenie to przede wszystkim szanse, szczególnie, że jesteśmy przecież członkiem Unii Europejskiej.

Położenie naszego kraju na szlakach transportowych Starego Kontynentu, umożliwia jak najlepszą organizację sieci transportowej dla wszystkich gałęzi transportu.

Lecący samolot

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

Od kilku lat zaczynamy na tym osiągać korzyści, aczkolwiek jednakowoż bardziej efektywna organizacja tych szlaków komunikacyjnych wymaga bardziej znacznego zaangażowania naszych władz, a przede wszystkim podejmowanie nowych inicjatyw, ażeby tworzone inwestycje były jak najbardziej zbieżne z międzynarodowymi standardami. Niezwykle istotne z ekonomicznego punktu widzenia jest posiadanie zaawansowanego zaplecza technicznego dla wszystkich gałęzi transportu. Nasz kraj tworzy sporą ilość maszyn używanych w transporcie, również lotniczych. Nie tworzymy, co prawda, samoloty pasażerskie, aczprodukujemy części składowe, jakie wykorzystuje się do tworzenia samolotów.

Tym samym, chociaż przemysł – http://afg.poznan.pl/ – powietrzny to na pewno nie nasza domena, ale wytwarzamy śmigłowce oraz szybowce. Są rozpoznawalne na świecie, albowiem

Samolot w obłokach

Autor: Valentin Hintikka
Źródło: http://www.flickr.com

eksportujemy je za granicę.

Jeśli uważasz, że prezentowany tu wpis jest cenny oraz poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij oprócz tego ten link, a zobaczysz więcej informacji nawiertnica!

Jest oczywiste, nie mamy co się porównywać do największych tuzów przemysłu lotniczego (prym wiodą USA oraz Francja), aczkolwiek nie możemy ani zbliżyć się do wymienionych państw pod kątem nakładów finansowych.

Nie mamy właściwej bazy technologicznej, ażeby tworzyć samoloty na tak wygórowanym poziomie. W przeciągu kilku ostatnich lat jednak rodzimym firmom udaje się wygrywać przetargi na tworzenie podzespołów lotniczych, a to kreuje nowe miejsca pracy. Jednocześnie popiera lokalne rynki do rozwoju, sprzyja napływowi kapitału, co pomaga we wzroście PKB.

To jak będzie się rozwijała produkcja przemysłowa w zakresie lotnictwa w naszym kraju zdeterminowane jest od sytuacji gospodarczej na świecie. Potrafi ona aktywować albo wstrzymać bieg gospodarek państw, które zamawiają samoloty albo podzespoły lotnicze. Wpływ ma na to dokładnie rosnąca liczba używających samolotu, w charakterze środka transportu. W ostatnich latach także transport lotniczy w Polsce zyskuje coraz większą ilość zwolenników, to również dobry prognostyk na przyszłość.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *