Dzięki radom radcy dowiemy się, gdzie skierować kroki w chwili, gdy chcemy otworzyć własną działalność

Zakładanie spółek w naszym kraju wymaga dopełnienia mnóstwa wymagań formalnych, których załatwienie zabiera trochę czasu. W przypadku na przykład spółki cywilnej ważne jest pamiętanie o wielu szczegółach.

Przepisy w Polsce są tutaj niezmiernie surowe i nie nadają pola do wszelkiego typu malwersacji. Każda umowa cywilna powinna zawierać takie dane, jak informacja o wspólnikach, dokładna data zawarcia umowy, czas działania spółki czy też kwestie wyjaśniające, w jaki sposób dochód będzie dzielony. Wspólnikami w tego typu spółce nie są tylko i wyłącznie osoby fizyczne. Także spółki mogą zawierać takowe porozumienia.

prawo

Źródło: www.morguefile.com

radca (polecamy zobacz by porównać) prawny na terenie Katowic jest taką osobą, która profesjonalnie doradzi nam w najważniejszych sprawach, które dotyczą spółek cywilnych. Dzięki jego radom dowiemy się, gdzie udawać się w chwili, gdy chcemy otworzyć własną firmę. Wizyta w UM lub UG jest w tym przypadku podstawą. Konieczne jest dodanie spółki (zobacz zakładania spółek Wrocław) do ewidencji działalności. Jest to odpłatne i kosztuje ok. stu złotych. Wpis musi być profesjonalnie przygotowany i nie ma prawa posiadać żadnych nieścisłości. Odwiedzić trzeba także inne instytucje. Chodzi między innymi o Główny Urząd Statystyczny. W nim otrzymujemy REGON. Aby go pozyskać należy złożyć odpowiedni wniosek. Później pozostaje uzupełnienie formalności. Przez formalności należy rozumieć załatwienie sobie pieczątki. Chociaż nie jest to dzisiaj obowiązkową czynnością dobrze jest ją posiadać. Bezspornie trzeba za to posiadać rachunek firmowy, który trzeba założyć. Prawnie posiadanie konta nie jest obowiązkowe, acz w realiach nie ma innego wyjścia.

Kancelaria prawna na terenie Katowic jeżeli tylko dostanie takie zlecenie będzie w stanie przeprowadzić rejestrację naszej firmy. Gdy będzie taka potrzeba weźmie odpowiedzialność za dopełnienie wszystkich spraw związanych z formalnościami, które tyczą ZUS jak również i Urzędu Skarbowego. Dość często zdarza się tak, że ogarnięcie tychże instytucji jest najtrudniejsze z punktu widzenia początkującego przedsiębiorcy.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *