Jakie można wymienić terminy wystawiania faktur w 2014 roku – co na pewno trzeba o tym wiedzieć

Na początku 2014 roku pojawiły się kolejne zmiany w VAT, tym samym wiele rzeczy zmieniło się odnośnie wystawiania samych faktur. Bez wątpliwości warto wiedzieć jaka aktualnie jest data wystawienia faktury i ile ma się na to czasu.

Czytając nowe informacje oraz zapoznając się z teraźniejszymi przepisami możemy się dowiedzieć, iż obowiązek wystawienia faktury można analizować w kilku terminach. Przede wszystkim fakturę trzeba wystawić do 15 dni od końca miesiąca, w jakim firma wręczyła Klientowi produkt. Po drugie fakturę można dodatkowo wystawić w terminie do 30 dni przed dostarczeniem Klientowi towaru, określonej usługi albo pozyskania zapłaty. Ważne jest też to, by pamiętać o tym, iż w przypadku realizowania poniektórych płatności, takich jak na przykład należności za media, Sieć, prąd lub także gaz, faktury nie wolno wystawić później aniżeli przed upłynięciem czasu płatności. Termin płatności faktury (sprawdź propozycję) jest dodatkowo zależny od typu konkretnej usługi.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Należałoby prawidłowo zapoznać się z czasami wystawiania i płatności faktur, bowiem naruszenie terminu może się wiązać z odsetkami, a z pewnością odsetki od zus to ostatnia rzecz, na jaką masz ochotę. Zatem nadzwyczaj znaczące jest pilnowanie punktualnego wystawiania faktury. Jeśli masz wielką firmę czy przedsiębiorstwo to niezmiernie dobrym pomysłem jest zatrudnienie kogoś, kto będzie za to odpowiedzialny. Niezmiernie często przedsiębiorcy, jacy mają osobiste firmy muszą wykonywać multum rozlicznych obowiązków, a jak wiadomo nie łatwo jest podołać wszystkiemu na własną rękę.

W związku z tym doskonałym pomysłem jest zaangażowanie dodatkowych pracowników z dobrymi kwalifikacjami, doświadczeniem oraz wiedzą, jacy będą zajmować się sprawami rachunkowymi związanymi z działalnością Twojej firmy, w tym także będą pamiętać o punktualnym wystawianiu albo płaceniu faktur. Ważna jest data wystawienia faktury. To niezwykle ważkie, by przyjąć do pracy (zobacz jak zarabiać na stronie internetowej) osobę doświadczoną z obfitą wiedzą na ten temat, gdyż ogromnie znacząca jest świetna znajomość tej sfery, dzięki czemu można wykonywać swoją pracę profesjonalnie i fachowo.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *