Praktyki, które ochronią Twoją prywatność

Jak w każdej epoce, tak i w aktualne pojawiają się zupełnie nowe trudności dla przedsiębiorców czy osób prywatnych. Są to pewne nowe ustalenia albo nowe praktyki, które zaczynają mieć znaczenia dla całego systemu. Chociaż wcześniej wydawały się błahe, aktualnie wyrastają na coś bardzo ważnego.

Tak jest na przykład z ochroną danych osobowych. Kiedyś nikt nie zwracał na to uwagi, przykładowo, nasze nazwiska były na domofonach, tak więc każdy mógł zobaczyć, gdzie mieszkamy. Identycznie w sprawie naszych danych w książce telefonicznej. Dzisiaj to niedopuszczalne.

stanowisko w biurze

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie przedstawia się sytuacja z rejestracją i ochroną znaków towarowych. To zagadnienie odgrywa w Polsce coraz bardziej istotną rolę. Wpływ ma na to fakt, iż przedsiębiorcy w coraz większej ilości przypadków zauważają, że zarejestrowane na ich rzecz oznaczenia to bardzo cenny składnik majątku przedsiębiorstwa. Nie dość, że posiada swoją wartość pieniężną, to dochodzi jeszcze wartość wizerunkowa, element wypromowania całej firmy, tworzone towary lub świadczone usługi. Dlatego tak ważna dla znaku towarowego ochrona powinna odpowiadać normom prawnym, by osoby trzecie nie były w stanie jej naruszyć, czyli czerpać jakichkolwiek korzyści materialnych, z ich wykorzystania. Wszelkie informacje, jak rejestracja i cena znaku towarowego można odnaleźć na www Urząd Patentowy.

Co do danych osobowych, to jak to zostało powiedziane we wstępie, większa świadomość w tej materii to mniej kłopotów na przyszłość. A problemy te mogą się pojawić w różnych postaciach, najczęściej jednak dotyczą kredytów zaciągniętych na nasze sprawdź tą witrynę http://www.winski.pl/dane. Mogło się zdarzyć, że zgubiliśmy dowód osobisty lub podyktowaliśmy osobie niepowołanej nasz PESEL i już cała machina oszustwa może zacząć się kręcić.

Więcej na

Pamiętajmy więc, aby żadnej niepowołanej osobie nie zdradzać swoich nawet najbardziej elementarnych danych. Co istotne, każdą korespondencję adresowaną na nasz adres należy zniszczyć przed wyrzuceniem do śmieci.

Czy masz chęć zgłębić prezentowane zagadnienie? Jeśli tak, to sprawdź rekomendowany link (http://trzysosny.eu/kontakt), a z pewnością odnajdziesz takie newsy, które okażą się bardzo pomocne.

Jeśli tego nie zrobimy to ktoś niepowołany może znaleźć nasze dane na ulicy. Sami w takim momencie prosimy się o problemy. Najlepsza do tego celu jest niszczarka, ale i ręcznie jesteśmy w stanie zniszczyć każdy dokument.

Może dla niektórych osób wydać się to błahe, lecz tak właśnie jest. Jak niska jest świadomość tego problemu w Polsce, można się przekonać na każdym kroku. Zdarza się bowiem, że szpitale wyrzucają całe pliki dokumentów, na jakich są opisane historie choroby. Albo firmy wyrzucają dokumenty, gdzie są dane o zatrudnionych. W krajach zachodnich już dawno zaczęto tego przestrzegać, też się tego powinniśmy nauczyć.

Opracował

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *