Najważniejsza jest lojalność

Nowoczesny marketing to dziesiątki wydajnych narzędzi, które warto stosować. Jak powszechnie wiadomo, reklama ma skłonić konsumenta do wybrania jakiegoś artykułu. Teoria twierdzi również, że jeśli towar spełnia wymagania i będzie potem jeszcze pożądany przez konsumenta, na pewno raz jeszcze zdecyduje się na tę firmę. A co w sytuacji, gdy na rynku istnieje kilka firm, które mają w ofercie produkty o zbliżonej jakości? Wtedy powinno się stymulować lojalność klienta do firmy.

Zakupy, wózek zakupowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Aby utrwalać więź między marką i konsumentem, wymyślono polecane programy lojalnościowe. Najczęściej spotykane polegają na tym, że konsument dostaje punkty za zrealizowane zakupy, które może potem wymienić na bonusy.

Skuteczną zachętą do zakupów jest też przekazywanie korzystnych upustów za systematyczne zakupy. Programy lojalnościowe (warto zobaczyć: zostały zaprojektowane na fundamencie analiz psychologicznych.

Czy odnośnie prezentowanej kwestii masz więcej pytań? Jeśli tak, kliknij ten link – to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze!

Od lat badacze wiedzą, że rozum uwielbia dostawać „nagrody”. Nie czarujmy się, człowiek właściwie funkcjonuje podobnie jak pies, który za sztuczki dostaje kość. To już jest wklepane w mózg, nad tym nie możemy panować. Można to zrozumieć na przykładzie gier komputerowych – grający ma robić rozmaite rzeczy, zbierać punkty itp., by otrzymać jakąś nagrodę. Gdyby ludzki rozum nie pracował w ten sposób, gałąź związana z rozrywką chyba by splajtowała.

Jeśli jesteś zadania, że prezentowana problematyka jest zajmująca, kliknij ten link, w tekście też przeczytasz coś godnego uwagi!

Co frapujące, nagrody rozdawane w ramach programów lojalnościowych nie muszą być konieczne dobre – konsumenci najczęściej odczuwają zadowolone nawet z małych prezentów.

Programy lojalnościowe funkcjonują również w branży business to business. Różnorakie firmy oferują swoje usługi i towary innym firmom. Utrzymanie pewnych zamówień jest mocno pożądaną rzeczą, dlatego firmy starają się, by wzmocnić więź z kontrahentami. Można to robić na rozmaite sposoby – najpopularniej stosowane są bonusy dla przedstawicieli przedsiębiorstwa-klienta.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *