Polski wcale nie jest taki trudny!

Mimo światowego kryzysu, możemy spostrzec olbrzymie zainteresowanie zagranicznych firm Polską. Mnóstwo ludzi biznesu z różnych zakątków świata decyduje się na to szalone ryzyko i zamierza zrobić interes nad Wisłą. I najczęściej im to wychodzi. W wielkich metropoliach Polski możemy zauważyć dużą liczbę obcokrajowców, którzy są już nieodłączną częścią naszego społeczeństwa. Nikogo już nie ekscytuje język angielski, czy francuski, usłyszany w porannym autobusie.

nauczanie

Autor: Clotee Allochuku
Źródło: http://www.flickr.com
Biznesmeni z zagranicy kochają naszą ojczyznę z wielu powodów. Przede wszystkim, dlatego, że jesteśmy wyjątkowo sumiennym ludem. Jesteśmy znani za granicą ze swojej dokładności i rzetelności. Mężczyźni innych narodowości odnajdują w naszych kobietach wdzięk i urodę, a z kolei, panie z innych państwa są mile zaskoczone, kiedy Polacy całują je w rękę lub puszczą przodem w drzwiach. Mnóstwo biznesmenów postanawia zostać w naszym kraju na dłużej. Dlatego niezwykle popularny jest polski dla obcokrajowców Warszawa (pełen artykuł).

Szkoły językowe ciągle mają tego typu zapytania, stąd też każda szanująca się placówka może zaproponować takie szkolenia. Prowadzą je wykwalifikowani lektorzy, którzy posiadają specjalizację w tym zakresie. Nie jest bowiem łatwo nauczyć osobę innej narodowości własnego ojczystego języka. Należy również znać bardzo dobrze język obcy, najlepiej angielski, po to, aby mieć dobry kontakt z uczniem.
W największych miastach akademickich można zauważyć wielu uczniów innej narodowości. Po to, aby szybciej poznali polską mentalność, proponuje się im kursy polskiego Warszawa (sprawdź ofertę na trenerom (zobacz strona internetowa) dla obcokrajowców).

uczenie

Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com

Zagraniczni uczniowie są nimi zachwyceni i z ogromnym zapałem zakuwają nasze zasady ortograficzne, które również są trudne dla rodowitych Polaków. W innych państwach świata, polski jest językiem bardzo egzotycznym, ale także co raz bardziej popularnym. Wielu młodych ludzi z całego świata co roku przybywa do naszego kraju, właśnie po to, by poznać naszą wspaniałą kulturę, fascynującą historię oraz piękny i wcale nie taki trudny język polski.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *