Chcesz mówić po angielsku? Przeczytaj nasz poradnik

We współczesnym świecie trudno sobie poradzić bez przyzwoitej znajomości przynajmniej jednego języka zagranicznego. Zauważa to każdy, kto regularnie sprawdza anonse o pracy albo wcześniej brał udział w rozmowie kwalifikacyjnej.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygowały Cię przytoczone wiadomości, to zapewne bieżąca publikacja (http://www.mojekonferencje.pl/warszawa/mcc-mazurkas-conference-centre–hotel) na ów temat również Cię przyciągnie. Spójrz na tekst o tym zagadnieniu.

Nie ma się co dziwić, wszakże w ostatnich dekadach świat się zglobalizował, a jego naczelnym sposobem porozumiewania się stał się język angielskich królów.

szkola

Źródło: flickr.com

Wszelkie kontakty międzynarodowe – ekonomiczne, prywatne, turystyczne, polityczne – można nawiązywać posługując się angielskim. Osoby po 40tce, które uczęszczały do szkoły w okresie komunizmu są na straconej pozycji, ponieważ w tamtym okresie intensywnie uczono tylko języka rosyjskiego, zupełnie ignorując mowę „obszarników”. A teraz młodzi ludzie są nauczani tego języka już od zerówki.

Niezła znajomość mowy Szekspira jest niezbędna do uzyskania dyplomu szkoły wyższej. Jeśli pragniesz mówić tym wspaniałym językiem, poszukaj renomowanej szkoły językowej, do której możesz iść. Do Google wklej hasło angielski w Gdyni.

Sprawności językowe, o ile nie są w regularnym użyciu i szlifowaniu, mogą błyskawicznie zmaleć. Jeśli przez długi czas nie miałeś do czynienia z językiem rosyjskim, to sporo słów i reguł ucieknie ci z głowy. Warto szlifować swoje talenty.

Najlepiej oczywiście wybrać się do Rosji i pogadać z autochtonami, często jednak nikt nie posiada na to czasu ani pieniędzy. Zatem powinno się poszukać uczelni, która ma w ofercie zajęcia z rosyjskiego. Do Google wstaw sformułowanie rosyjski w Gdyni.

Niemcy to najbogatsza gospodarka w UE i trzecia na świecie, dlatego biegła umiejętność rozmawiania po niemiecku jest ważna w aktualnych relacjach handlowych. W wielu przedsiębiorstwach pożądane są osoby, które znają dwa języki obce.

Warto poznać od podstaw lub podszlifować nabyte już umiejętności w niemieckim. Do Google wklej „nauka niemieckiego w Gdyni”.

Źródło: germanicus.pl

S.S. Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *