O nowinkach ze świata informatyki, które znacznie ułatwiają pracę pracownikom księgowości i pracownikom magazynu

Przepisy prawne nakładają na handlowców konieczność dokumentowania każdej operacji finansowej. Jeśli księgowa miałaby odręcznie wypisywać obliczenia na kartkach papieru, a później je archiwizować, to wtedy przedsiębiorstwo byłoby zmuszone potroić liczbę angażowanych pracowników i wynajmować większych rozmiarów powierzchnię dla biur.

A z tym, wiadomo, powiązane są dodatkowe koszty prowadzenia zakładu. Polscy i zagraniczni programiści C++ ciągle pracują nad poprawieniem jakości programów komputerowych do prowadzenia księgowości program do prowadzenia księgowości reset2 i dostosowują te programy do zmieniających się przepisów rozporządzenia. Raz na jakiś czas pytają użytkowników, jakie handicapy pragnęliby wprowadzić w życie.Hitem ostatnich lat staje się program do księgowości online. Zamiast gromadzić dane na dysku lokalnego komputera, wykorzystuje się wirtualną przestrzeń proponowaną, przykładowo, przez dostawcę oprogramowania.

księgowość przez internet

Autor: Grupy .NET i IT
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki internetowi można w każdym momencie i z każdego miejsca na świecie sprawdzić chociażby wypisane w danym dniu faktury. Nie dla każdego szefa taki księgowy online będzie jednak najwłaściwszym rozwiązaniem. Kompletna rewizja prowadzenia ksiąg rachunkowych, nawet w czasie przebywania na urlopie, to oczywisty plus, ale poufne i najczęściej drażliwe dane (czytaj: wysokości zarobków członków załogi), tak czy owak, przechowywane bywają poza lokalem firmy. Obawiając się ewentualnych przecieków, szef nie wprowadzi u siebie wspomnianych nowości technicznych i dalej księgowość będzie prowadzona z wykorzystaniem tylko i wyłącznie prywatnych laptopów. Przy takim rozwiązaniu program do księgowość online nie będzie już dłużej pochłania niczyich myśli.

Z kolei właściciele hurtowni czy wielkich sklepów mają jeszcze jeden wydatek. Przy sporym wyborze towarów odpowiednie oprogramowanie komputerowe bywa konieczne. Ułatwia ono załodze sklepu szybką orientację w liczbie towarów, zwłaszcza tych niewielkich (na przykład nakrętek). Posiadając do dyspozycji program do prowadzenia magazynu mogą spokojnie stać przy ladzie oraz równocześnie szybko i bez nieścisłości odpowiadać na zapytania klientów. Poza tym takie oprogramowanie umożliwia tworzenie dokumentów sprzedażowych, takich jak: rachunki, wuzetki, raporty kasowe czy nawet paragony.
Wspomniany wyżej księgowy online czy nawet program do prowadzenia magazynu może obecnie jeszcze nie jest powszechny, ale kto wie, może za kilka lat diametralnie zrewolucjonizuje prowadzenie ksiąg buchalteryjnych i to nie tylko w tych wielkich sklepach.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *