A Ty również masz firmę? Jak Ci idzie? Czy również masz podobne do wszystkich problemy? A może narzekasz na coś innego?

Prowadzenie firmy to naprawdę ciężka sprawa. Poza tym, iż musimy o wszystkim pamiętać to musimy ciągle trzymać rękę na pulsie, obserwować rynek, trendy na nim występujące, zwroty akcji.

Trzeba w pewien sposób kontrolować naszych pracowników, ponieważ to od nich zależy tak naprawdę sukces wielu projektów.

Jeżeli zaintrygował Cię niniejszy artykuł, koniecznie sprawdź dodatkowo ten link! To świetna oferta i tutaj odnajdziesz dodatkowe informacje.

Jeśli masz dość dużą firmę to właściwie musisz pamiętać, iż każdy dział odgrywa niebagatelną rolę w każdej chwili funkcjonowania. Zakłócenia w danym obszarze mogą skończyć się problemami.

Możemy to porównać do pięknego, lśniącego auta. Sprawuje się znakomicie, a co najbardziej istotne zachwyca innych swoich wyglądem. Samochód jednakże to ogromny organizm, gdzie jedna rzecz jest w stanie wpłynąć na pozostałe. I co z tego, że Twoje auto aż razi oczy swoim pięknem, gdy nagle staje na środku autostrady, bo coś się stało, jakaś drobnostka spowodowała te kłopoty. To samo można powiedzieć o przedsiębiorstwie, jako o wielkim organizmie, w którym nie do końca wszystko jest ustalone na zawsze.

Chcielibyśmy, by nasze artykuły poruszały Wasze emocje. Z tego powodu będziemy radośni, jeżeli nawet drobny komentarz z strony pozostawiony przez Was dotrze do nas.

Więc, identycznie jak Twoje piękno auto może się zwyczajnie popsuć przez jakąś malutką usterkę, w podobny sposób jakiś dział w Twojej firmy, a przeważnie jedna osoba, może „zawalić” i ciężko będzie to naprawić.

kalkulator

Źródło: www.morguefile.com

Najczęściej te błędy wychodzą w działach odpowiedzialnych za kadry płace. Może się tam coś nie zgadzać przykładowo listy płac i już jest kłopot. Ważne, więc, żeby tego typu działy miały jak najlepsze warunki do pracy, były wyposażone w najlepsze programy, przykładowo program do fakturowania online. Dlatego też prowadzenie firmy to zajęcie dla osób o mocnych nerwach, dla osób zorganizowanych i umiejących budować prawdziwy zespół. Osoba, która prowadzi firmę powinna mieć także cechy przywódcze, w razie potrzeby będzie mobilizować, wspierać, lecz też musi potrafić powiedzieć coś szczerze, prosto z mostu. Nie może się obawiać, że kogoś zrani.

Konstruktywna krytyka jeszcze nikogo nie zabiła. Lecz właśnie konstruktywna, ponieważ jeśli będziemy na wszystko reagować złością, a nasza nerwowość przeniesie się na innych pracowników to nie będziemy zbyt lubiani, a ludzie będą u nas pracować tylko dlatego, iż nie mają obecnie innych możliwości. To nie buduje odpowiedniej atmosfery w zespole. Bądźmy dobrym, lecz i sprawiedliwym szefem. Jak wymaga tego sytuacja pochwalmy, jak ktoś zawali zareagujmy, lecz nigdy nie róbmy tego, aby odreagować stres.

Więcej na

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *