Pora wynajmowania pokoi studenckich

Na pytanie, w jakich miastach wynajmuje się największą liczbę mieszkań, odpowiedź może być tylko jedna: w dużych. Polskie miasta akademickie, czyli Wrocław, Warszawa czy Kraków, co roku witają powracających po przerwie studentów, oraz nowo przybyłych, dopiero co po maturze 1-roczniaków. Kiedy dodamy do tego ludzi, którzy przybywają żeby pracować liczba szybko się zwiększa. I tak już od długiego czasu.

nieruchomość

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych aglomeracjach są pewne demograficzne wahania. Pierwszy pojawia się na początku lipca, kiedy miejsca, w których znajdują się ośrodki akademickie nagle pustoszeją. Drugi zaczyna się na początku października, kiedy sytuacja jest odwrotna – studentów robi się więcej. Później pojawiają się w miejscach, gdzie można poimprezować, okupują przystanki, dworce, perony, tłoczą się w autobusach i tramwajach. Jest wiecej pojazdów na ulicach, bo niektórzy z nich posiadają własne cztery kółka. Rowerzystów też jakby przybywa.

Z pewnością podwyższony ruch jest także na rynku nieruchomości. Oczywiście, poszukiwanie lokum zaczyna się wcześniej, już w wakacje, a niektórzy, jak na przykład studenci wyższych roczników posiadają już swoje mieszkania. niemniej jednak, choć niż demograficzny jest w dzisiejszych czasach wyraźny (jeszcze kilka lat temu mieszkań gdzieniegdzie, np. we Wrocławiu, brakowało), to jednak wynajmujący mieszkania nie mają, na co narzekać. Oczywiście większy podaż to niższe ceny, lecz dalej są na wysokim poziomie. Warto dodać, iż kilka lat wcześniej, gdy popyt znacznie przewyższała podaż ceny za pokoje były horrendalnie wysokie (dowiedz się więcej na temat programu mieszkanie dla młodych).

wnętrze mieszkania

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś większość mieszkań była wynajmowana „na dziko”, czyli bez podpisywania umów najmu. Nie usprawiedliwiając takiego postępowania warto jednak przypomnieć, iż w jakiejś części odpowiedzialny był za to wysoki podatek od wynajmu. Obecnie, gdy jest on zdecydowanie mały większość ludzi zgodnie z prawem zawiera umowę najmu, która jest bardzo łatwo dostępna w Internecie. Wystarczy wpisać: wzory umów najmu, żeby otrzymać przykładowy wzór.

Oczywiście zawsze znajdą się ludzie, którzy nie będą zawierać żadnych umów. No cóż, jeśli spotkają osobę niezbyt kulturalną, a do tego taką, która nie będzie się chciała wyprowadzić to mogą mieć problem (-> poznaj dodatkowe informacje na W umowie mamy zapis, że na przykład jest miesięczny czas wypowiedzenia, a bez umowy… no właśnie. Nie ma dokumentu, więc ktoś może dosłownie zająć nam mieszkanie, a paradoksalne jest to, ze sami takich ludzi wpuściliśmy do siebie.

Fascynuje Cię tego rodzaju tematyka? Jeżeli tak, to zobacz polecane info (http://www.rentor.pl/wypozyczalnia/prace-wykonczeniowe-i-porzadkowe/) pokrewnych tekstów, gdyż one niewątpliwie również są warte Twojego zainteresowania.

I co wtedy?

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *