Który rodzaj opłat podatkowych wybrać, kiedy wynajmujesz mieszkanie

Możemy wybrać jeden z trzech kategorii podatku, różnie oprocentowanych. Jest to, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (stopa 8,5 proc.), podatek na normach zbiorowych (współczynniki progresywne 18 i 32 proc.) także podatek liniowy (współczynnik 19 proc.). Dwa pierwsze dotyczą osób prywatnych, które nie posiadają biznesu.

Duża kawalerka ze ścianką działową

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję, która metoda jest dla nas lepszy. Najczęściej jest to ryczałt, bo tu obowiązuje, niższa stawka. każdej sytuacji musimy ocenić cenę mieszkania, nie zlicza się wyłącznie wielkość do należności na umowie. Gdy naliczamy ryczałt, bierzemy pod uwagę przychód, to znaczy otrzymane pieniądze, a w sytuacji pozostałych form dochód, to znaczy przychód zmniejszony o wartości jego osiągnięcia. Uogólniając, płacąc podatek od wynajmu na zasadach ogólnych, mamy możliwość od niego potrącić koszty na renowację lub nowe umeblowanie.

Interesujący tekst? Miło nam to słyszeć. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (https://zstgroup.pl/?page_id=34) naszą następną stronę, na której wyszukasz sporo podobnych tematów.

A jeśli straciliśmy dużo, czasem opłaca się uiścić podatek na regułach ogólnych. Potrącić można także odsetki od kredytu hipotecznego. Przy liczeniu podatku od wynajmu nie zapomnijmy pomyśleć o podatku od nieruchomości i amortyzacji nieruchomości, czyli tego, że jej wartość osłabia się z upływem lat i odliczamy to od podatku za wynajem . Jak korzystamy z opodatkowania od dochodów z najmu w formie zryczałtowanej, trzeba dostarczyć zeznanie na druku PIT-28 po zwieńczeniu roku podatkowego do 31 stycznia.

mieszkanie

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym trybem rozliczenia dochodów z wynajmu jest ich rozrachunek w sumie z dochodami z umowy o pracę w rozliczeniu rocznym do 30 kwietnia. Do przychodów z najmu zaliczamy tylko komorne, bo stanowi on dodanie majątkowe wypożyczającego.

Ekscytuje Cię taki nieszablonowy artykuł? Jeśli tak, ponadto zerknij koniecznie (http://iltex.pl/) na materiał, który jest zamieszczony w tym miejscu – on również wzbudzi twoją ciekawość!

Z kolei inne wydatki, które ma obowiązek płacić dzierżawca (komorne do spółdzielni, zapłaty za media), nie są przychodem. W przypadku przeliczników podatku od wynajmu wynikającej z przepisów o podatku od osób fizycznych, możemy odliczyć koszty, które wydaliśmy na to lokum. Może być tak, że wartości były tak wysokie, że suma zobowiązania okaże się niższa niż wedle zobowiązania zryczałtowanego. Właściwy do rozliczenia dochodów z najmu mieszkania jest Urząd Skarbowy miejsca pobytu płatnika podatków, bez względu na to w którym miejscu leży przedmiot wynajmu.

.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *