Jak wygląda praca komornika?

Windykacja jest słowem, którego podstawowe znaczenie to dochodzenie roszczeń. Należy wyodrębnić dwa ogólne. Pierwszy typ to windykacja polubowna, druga natomiast to windykacja sądowa. Główną różnicą jest tutaj chęć współpracy dłużnika.

W Pierwszym przypadku monitoruje się taką osobę w celu spłaty należności, w drugim przypadku proces jest z wyroku sądu, kiedy dłużnik nie ma zamiaru współpracować. W tym przypadku wyrok uzupełnia się o ustęp mówiący o ewentualnej egzekucji komorniczej. Znany jest ponadto drugi podział (polecana kancelaria adwokacka przy podziale majątku- sprawdź to) sposobów windykacji. Wyodrębnia on windykację polubowną, sądową, komorniczą oraz karną. Z pierwszym sposobem takich działań spotykamy się wówczas, jeśli podmiot gospodarczy prowadzi rozmowy z dłużnikiem w formie listownej lub rozmów telefonicznych, czy też osobiście. Kolejny gatunek ma miejsce w sytuacji, gdy sąd wydał wyrok lub nakaz zapłaty. Trzeci rodzaj windykacji to windykacja komornicza i pokomornicza. Jest ona związana z sytuacją, kiedy wkracza do działań komornik. Ostatni typ to windykacja karna, czyli prowadzenie postępowania karnego.

Paragraf

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W przypadku trzecim, czyli windykacji komorniczej mamy do czynienia z niemałą ilość konkretnych części takich działań. Na początku popularnym działaniem komornika jest zajęcie pensji osoby zadłużonej (polecam tego komornika). Zajęta kwota nie jest nigdy całością wynagrodzenia osoby dłużnej, ponieważ powinien on posiadać jakieś pieniądze na życie.

Jeśli mamy sytuację, gdy kwota zadłużenia jest niezwykle duża, to może mieć miejsce, że skonfiskowane będą nie tylko dochody z konta, ale także własność taka jak auto, drogocenne przedmioty czy nawet dom i dłużnik będzie musiała się wyprowadzić. Przedmioty z tego typu interwencji trafiają na licytacje komornicze. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. frazę licytacje komornicze Wrocław, żeby trafić na właściwą witrynę, na której znajdują się takie aukcje (więcej o licytacjach komorniczych). Można też najzwyczajniej wyszukać komornik Wrocław i skontaktować się personalnie w celu otrzymania informacji o licytacjach. Powinno się na końcu napomknąć, że zajęcie komornika to bardzo trudna praca. Ludzie zwykle czują niechęć do takich osób.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *