Obecnie powinniśmy inwestować we własny rozwój

Dzisiaj łatwo rozpłynąć się w oceanie szarości. Ciężko jest się wyróżnić. Ci, którzy nawet chcą to osiągnąć trafiają na beton. Zapisują się do różnorodnych reality show albo talent show i odkrywają się przed całą Polską. Decydują się na to, ponieważ pragną być znani i coś zdobyć, to normalne, nie ma co tego krytykować, co z tego, ponieważ są tylko kukiełkami w rękach zawodowych graczy – speców z branży medialnej. Zakończy się sezon talent show, przyjdą kolejni, a Ci co do tej pory byli obiecujący zostaną błyskawicznie zapomniani.

To oczywiście problem w każdej sferze życia. Zdają sobie z tego sprawę ludzie, którzy byli już naprawdę wysoko, a teraz muszą się schylać bardzo nisko, by podnieść coś z podłogi. Nie da się zawsze być na samym szczycie, sława trwa zazwyczaj przysłowiowe pięć minut. To nie znaczy jednocześnie, że trzeba w ogóle zrezygnować ze starań.
Zgodnie z zasadą: żyć szybko, umierać młodo, niekiedy lepiej przeżyć błyskawiczne, acz fascynujące życie niż męczyć się sto lat w mękach. Może to zbyt mocny przykład, ale uzmysławia on w jakim sensie jesteśmy w stanie podejść do tego zagadnienia. Podejdź do życia, jak do przygody, która ma kres. No okej, ma, ale nie musisz o tych zagadnieniach myśleć, zrób więc wszystko, żeby żyło Ci się dobrze tu i teraz. Za często spoglądasz w niebo, liczysz na cud?
Niepotrzebnie, bo cuda nie istnieją, wiem, że zdajesz sobie z tego sprawę, ale jednak po raz kolejny wierzysz, że jednak, iż kto wie dziś właśnie się poszczęści…Zamiast tego kształć się cały czas, pragniesz się lepiej prezentować, mieć korzystniejsze relacje w kontaktach międzyludzkich zapisuj się na szkolenie interpersonalne ( ciekawa oferta umiejscowiona jest tutaj), pragniesz wykształcić w sobie cechy przywódcy, bo to pomoże Ci zrealizować karierę w Twojej branży, nie wahaj się, skorzystaj ze szkolenia z zakresu przywództwa.

szkolenie

Autor: QSC AG
Źródło: http://www.flickr.com

Takiego typu, i paru pozostałych, przydatnych umiejętności nie nauczysz się siedząc w mieszkaniu i myśląc lub patrząc w niebo oczekując na gwiazdkę z nieba. Tylko praca nad sobą i parcie do przodu (ale nie „na szkło”) sprawi, iż będziesz solidnym zawodnikiem, a nie gwiazdką na jeden sezon, o jakiej wszyscy prędko zapomną. I jeszcze coś, nie ma drogi na skróty, aby coś osiągnąć potrzebujesz kluczy, wyważenie drzwi może i dobre, lecz tylko w filmach.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *