Outsourcing usług księgowych

Jakiś czas temu księgowa w przedsiębiorstwie była niezastąpiona. Obecnie coraz częściej firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac pozwala w szczególności oszczędzić pieniądze firmy.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Zmniejszenie kosztów dla różnej wielkości firm wynika z ich różnych pozycji na rynku. Dla niewielkich firm posiadanie na stanowisku dedykowanego pracownika oraz przeprowadzenie dla niego najważniejszych szkoleń wiąże się z większymi kosztami niż zlecenie tych działań firmie zewnętrznej. (Polecamy magazyn online) Osoba zatrudniona na pełnym etacie nie ma z reguły też tak dużo zadań, by mieć co robić przez cały dostępny czas.

Duże korporacje uznają outsourcing jako formę inwestycji z, której oszczędności będą widoczne w przyszłości. Niskie koszty powstają w konsekwencji niższych kwot do zapłaty za usługi firmy (wynajem mat wejściowych) zewnętrznej w porównaniu z własnym działem jak i z bardziej bez omyłkowej pracy firmy specjalistycznej np księgowość online.

Wybierając zlecanie niektórych działań firma może skupić się na swojej kluczowej działalności, specjaliści z firmy zewnętrznej zapewniają nierzadko wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest zazwyczaj bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy (ciąg dalszy tego zagadnienia> http://www.winski.pl/), pracownicy firmy zewnętrznej zazwyczaj mają plan podnoszenia kwalifikacji zawodowych), przerzuca się ryzyko ponoszone w związku ze skutkami błędów naszych pracowników.

Abstrahując od niewątpliwych zalet trudno zignorować wady. Utrudniony przepływ informacji, mniejsze poczucie przynależności naszej organizacji, ograniczone możliwości szybkich zmian w procesach, które zlecamy to tylko niektóre z nich.

Trudno nie uwzględnić wszystkich powodów, dla których outsourcing stał się tak popularny na zachodzie i coraz bardziej cieszy się popularnością w polskich firmach. (Nowość: lista płac) Dlatego dobrze jest przemyśleć wszelkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszej firmy decyzję.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *