Z jakich powodów dobrze jest przetłumaczyć własną stronę www na jęz. angielski?

Jeżeli któryś posiadacz strony internetowej, polskiej, uważa, że czymś całkowicie niemożliwym jest próba podpicia anglojęzycznego rynku, jest w sporym błędzie. Pewnie ciężko o powtórzenie ogromnego sukcesu choćby Myspace, lecz webmaster, który posiada względnie popularną witrynę internetową i chce po prostu przetłumaczyć ją na jęz. angielski, w zasadzie uzyskać dochodowy ruch z USA i pozostałych anglojęzycznych państw, to tak naprawdę powinien uwierzyć w swoje możliwości.

tłumacz przysięgły

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Witryna internetowa musi być dostosowana do anglojęzycznego internauty – głównie rozchodzi się tutaj o to by umiejętnie przetłumaczyć definitywnie całą zawartość serwisu na język Obamy. Ciężkie to zadanie, ponieważ nawet jeśli świetnie znamy angielską mowę, zapewne tak czy siak nie jesteśmy tłumaczami, a więc możemy napotkać na niemały problem. Jednakże od czego mamy tłumaczy? W Polsce nietrudno o porządnego tłumacza jęz. angielskiego, nawet możemy korzystać z usług tak zwanych native speakerów, zatem Irlandczyków albo Kanadyjczyków, którzy z różnych przyczyn akurat mieszkają w naszym kraju – świetnie, że są tłumacze, ponieważ nareszcie ktoś odwali właśnie za nas robotę. Porada dla szukających tłumacza – w zasadzie solidny tłumacz przysięgły śląsk potrafi wycenić sowicie własne umiejętności. Zatem trudno sądzić, iż zdołamy wynająć fachowego tłumacza, który świetnie przygotuje tłumaczenie, ale nie będzie brał dużych funduszy. No cóż, możemy skarżyć się na raczej drogie tłumaczenia, ale również moglibyśmy to nareszcie zaakceptować. Z pewnością nie chcemy, aby na naszej stronie roiło się od wszelkiej maści błędów.

To zasadniczo znacząca wada rynku w Polsce – klienci chcieliby zapłacić niewiele za doskonałe tłumaczenie (kliknij). Niby takowa postawa jest zrozumiała, nawet siła nabywcza typowego biznesmena aż tak duża nie jest . Jednakże powinniśmy niejako uzmysłowić sobie, że jeżeli szukamy porządnego specjalisty od tłumaczeń, a zapewne tak w istocie tak jest, powinniśmy wydać nieco większe pieniądze. Dzisiaj solidnego tłumacza z pewnością odnajdziemy przez Internet.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *